Zpět na » Synot liga » Rosický se již těší do reprezentace

Synot liga - Rosický se již těší do reprezentace

0

Líbilo se

15.03. - Blíží se zápas Česko-Německo a zatím běží vše podle plánu. Hráči si načasovali formu, marodi se uzdravují a těší se na zápas, českými žurnalisty označový jako zápas roku.

Petr Čech se po zranění dostává do výtečné formy, v lize pěkrát za sebou udržel čisté konto, jeho výkony jsou ještě lepší než před říjnovým osudbným zraněním hlavy. Jak paradoxní, dalo by se říct. Ovšem když se nad tím zamyslíme, není na tom až tak moc nic divného. Čech byl sice blízko trvalým následkům, ovšem po probrání z kómatu a po uvědomění si, co prožil, se s tím popral po svém.

Trénovat se spoluhráči v tréninkovém centrum Chelsea ještě nemohl a tak alespoň posiloval a zapracoval tím na fyzické kondici. Poté, když již mohl trénovat více, se vrhl na tenis a cvičil tím postřeh. A konečně: již tři měsíce po zranění se znovu postavil do brány. Dostal sice gól, ovšem jeho výkon nebyl špatný. A další zápas jeho výkony rostly a hlavně díky němu začala Chelsea opět sbírat ligové body.

Do té doby během jeho zranění spíše paběrkovala. Konec dobrý všechno dobré, mohlo by se říci. Ovšem není to tak docela pravda. Petr Čech má sice nyní možná nejlepší formu v životě, ovšem titanové destičky jako památka na osudný zákrok Stephana Hunta z týmu Readiingu mu v hlavě zůstanou navždy.

Ăštočník Jan Koller po letech strávených v bundesligovém Dortmundu přestoupil do AS Monaca a hodně se od něho očekávalo. Leč díky opakovanému zranění stehenního svalu se neprosadil tak, jak sám očekával. Přesto vstřelil za v lize chatrné Monaco již pět ligových gólů. Za reprezentaci během letošní sezony se trefil již šestkrát, celkově tak má za dosavadní průběh jedenáct soutěžnách gólů, nejvíce ze všech českých hráčů působích kdekoliv na světě v první lize.

Reprezentační parťák z útoku Milan Baroš začal sezonu v Aston Ville, za kterou se i letos trápil. Spekulovalo se kam zamíří, nakonec se již zdálo, že ve Ville zůstane minimálně do léta, když tu pro někoho možná nepochopitelně po Barošovi sáhl lídr francouzské ligy Lyon. Kdekdo prorokoval, jak se v něm Baroš nadobro ztratí, ovšem český útočník ve službách itaolského pětinásobného ligového mistra ukázal všem svým kritikům i durhou stránku věci. Přestup mu skutečně pomohl, po aklimatizaci dal v posledních třech ligových zápasech hned dva góly, celkem se za Lyon trefil tento víkend již potřetí. I Baroš si tedy formu na Německo skvěle načasoval.

Ovšem jaký by to byl tým bez kapitána. Tomáš Rosický opustil v létě stejně jako Jan Koller Dortmund, ovšem na rozdíl od svého parťáka Dina zamířil na Ostrovy do "Gunners", jak se Arsenalu přezdívá. Chytil se, jeho forma šla nahoru, manažer Arsenalu Arsene Wenger na Rosickém hodně staví a vidí v něm "svého" hráče. Proto i jeho zarmoutilo, když se mu jeden z klíčových hráčů v zápase proti Eindhoivenu zranil. Nyní je však "Rosa" opět zdráv a těší se na Německo.

"Ta pauza totiž nebyla vůbec příjemná. Po zranění třísel jsem se zapojil do tréninku poprvé v pondělí a už v úterý mě trenér nominoval k utkání s Aston Villou," svěřil se fotbalista na svých internetových osobních stránkách.

V posledním ligovém zápase proti Ville odehrál půl hodinu, přesto byl za ní velmi vděčný. "Ověřil jsem si totiž, že jsem už zase zcela zdráv. Žádné problémy jsem nepociťoval, bolest už definitivně ustoupila a můžu se zase plně koncentrovat jen na fotbal," řekl Rosický.

V neděli odehraje zápas s Evertonem a v pondělí zamíří na reprezentační sraz. "Nad kvalifikací jsem zatím neměl příliš moc času přemýšlet. Na společnou přípravu bude ale času dost, skoro celý týden. Samozřejmě se už do Prahy těším, ale tak to mají asi všichni kluci. Prohodíme pár slov, dozvíme se od druhých, co je kde nového, a dostaneme se do ideální pohody," říká kapitán české reprezentace.

"Tentokrát je soustředění reprezentace neobvyklé i tím, že se oba zápasy hrají doma. Lepší to bude v tom, že nebudeme muset někam zase složitě cestovat, ale jinak v tom nevidím zásadní rozdíl proti obvyklému programu. Navíc tentokrát se všechna pozornost soustředí především na první zápas s Němci, v němž navíc potkám řadu fotbalistů, s nimiž jsem se potkával v Bundeslize," dodává Rosa. Reprezentaci totiž čeká i duel s Kyprem, který se hraje o pár dní později v Liberci.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články