Zpět na » Synot liga » SFL zřídí pracovní skupinu

Synot liga - SFL zřídí pracovní skupinu

0

Líbilo se

14.03. -

Zástupci Skotských fotbalových lig (dále jen SFL) založili pracovní skupinu, která by měla prověřit a zhodnotit činnost klubů. Na základě výsledků šetření se mohou odehrát určité změny.

Pracovní skupina také začlení a zhodnotí zprávu účetní firmy PKF do hlášení o finančním a strukturálním stavu SFL. Ve zprávě se uvádí, že současná struktura SFL není z ekonomického pohledu výhodná a správná. Po předložení závěrečného dokumentu a stavu celé problematiky proběhne široká diskuze o budoucnosti řízení, financovaní a struktury skotského klubového fotbalu.

Ĺ estičlenná skupina bude obsahovat dva zástupce z každé ligy, která je součástí SFL. Z "First Division" byli osloveni šéf Livingstonu Vivien Kyles a Dave McKinnon z Dundee, jako vyslanci ze Second Divison bude působit Mike Mulraney (šéf klubu Alloa) a místopředseda Mark Meehan (klub Ayr). Poslední dvě místa patří dvěma zástupcům klubů z Third Divison, konkrétně Dereku Shewanovi (ředitel Elginu) a Jamesovi Hastiemu (člen výboru klubu Queens Park).

Pracovní skupina dostala oficiální označení "2007 Football Review Group". Debatovat o problémech, které vyplynou ze závěrečné zprávy by se mělo už za zhruba měsíc. Všech 30 klubů SFL se již předběžně dohodlo na společném setkání. Schůzka by měla proběhnout 19.dubna v Hampden Parku.

V klidu nezůstávají ani přestavitelé SPL. Již delší čas je SPL ve sporu s SFL ohledně řešení záležitostí kolem financování. SPL v součastnosti dává klubům SFL v přepočtu přibližně necelých 70 mil.Kč. Existuje snaha tuhle částku zredukovat na zhruba 45 mil.Kč.

V souvislosti se SPL se dost diskutuje i o formátu nejvyšší fotbalové soutěže v budoucnu. Předseda SPL Lex Gold se minulý týden v Glasgow bavil na toto téma s téměř polovinou klubů SPL. Vše se zatím ubírá tím směrem, že elitní liga se bude dělit na dvě části. Žádné konečné slovo ale ještě nepadlo a o všem se povedou ještě dlouhé diskuze.

David Holík / teamtalk.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články