Zpět na » Synot liga » Martin Latka nejen o svém zranění

Synot liga - Martin Latka nejen o svém zranění

0

Líbilo se

15.03. - Stoper Slavie a kapitán reprezentace do jednadvaceti let Martin Latka se v pondělní ligové dohrávce proti Liberci zranil. Je to s ním vážné, až šest týdnů bude bez fotbalu.

Jaké dal trenér Jarolím týmu pokyny pro včerejší (rozhovor probíhal v úterý - pozn. autora) zápas s Libercem?
Včera jsme chtěli určitě hrát ze zabezpečené obrany a eliminonovat sílu Liberce v jeho útočné fázi a pokoušet se chodit do rychlých protiútoků.

Povedlo se to?
Já myslím že z větší části ano, i když v některých fázích zápasu jsme byli až příliš zatažení. Ale jinak si myslím, že se nám to povedlo a tím pádem jsme vlastně znemožnili Liberci použít tu jejich největší zbraň naplno.

Slavia vyhrála venku pošesté v řadě. Díky těmto bodů z venkovních zápasů se dostala do čela. Není škoda, že doma potom ztrácí body se Slováckem, Příbramí?

Ĺ koda je to veliká, protože kdybychom měli ty čtyři body navíc jak jste řek' s těmahle soupeřema, tak by to bylo určitě radostnější. Ale je to tak, že na Strahově skoro všechny mančafty přijedou bránit a vlastně v dseti si vlezou na půlku a pro nás je to horší pak dobývat jejich obranu.

Několikrát v zápase jste se vydal z postu stopera vydal dopředu, bohužel z těchto situací se gól nepodařilo dát. nebál jste se, že v případě ztráty míče by mohli jít liberečtí hráči do protiútoku do otevřené obrany?

To riziko tam určitě je, protože když se ztratí takovejhle balón, tak ta obrana je rozhozená. Ale když já se vydám dopředu, tak za mě zaskočí třeba Michal Ĺ vec, takže v tom nevidím žádnej velkej problém.

Na začátku druhého poločasu dal Dušan Ĺ vento gól. Jak by jste celou akci popsal ze svého pohledu?

Důležité bylo, že na levé straně jsme získali míč v obraně, po několika přihrávkách se míč dostal do středu hřiště, kde Michal Ĺ vec našel Lukáše, který přihrávkou krásně uvolnil Mateje Krajčíka a ten vybídl Dušana ke skórování a ten tam krásně naběhl a krásně zakončil. Myslím, že to byla nádherná akce a takhle podobně to zkoušíme i na trénincích a teď se nám to vyplatilo.

V polovině druhého poločasu jste se ovšem i zranil. Jak se to stalo?

Zranil jsem se při skluzu na Hodúra, když jsem se mu snažil vypíchnout míč. Celá situace byla taková nebezpečná, člověk ne nepřemýšlí, vrhl jsem do toho aniž bych tu situaci trošku líp vyhodnotil. Je to velmi těžký a já jsem se tam moc natáhl. Píchlo mě ve svalu a já si nejdříve myslel, že mám křeč, později se ale ukázalo, že ta bolest neustupuje a už jsem věděl, že mám natrženej sval.

Nemůže to být podle Vás způsobeno i únavou z rekordně dlouhé zimní přípravy?
To bych neřekl, protože celá ta příprava proběhla v pořádku a já jsem neměl nějaké sebemenší problémy. Bohužel nevím, v jakém důsledku se to mohlo stát.

Na hřišti i v hledišti bylo vidět, že to hřiště bylo oraniště. Jak se s tím vyrovnali hráči přímo na hřišti?
Ten terén nebyl dobrý, očekával jsem, že bude podstatně lepší. Po několika minutách se to rozbilo a bylo to velice těžký. Hodně to bylo podmáčený, terén byl mazlavý a řekl bych, že i při práci s balónem to dělalo hráčům problémy. Ale tu kvalitu utkání to podle mě neovlivnilo.

Zůstal jste po zápase v kabině na oslavu vítězství, nebo jste jel do nemocnice?

Ne, samozřejmě jsem zůstal a vyšetření jsem se podrobil až dneska.

Jaké jsou výsledky?
Výsledky jsou negativní, bohužel. Vypadá to, že pět až šest týdnů nebudu moc zasáhnout do hry.

To je dlouho, měsíc a půl...

Přesně tak.

Jak probíhala oslava v kabině?
Ta proběhla jako po každém jiném vyhraném zápase, takže jsme si zakřičeli a to bylo všechno.

Vítězstvím v Liberci se dostala Slavia na první místo v tabulce. Kdy jste si to Vy osobně sám poprvé pořádně uvědomil?

Já jsem si to uvědomil bezprostředně po zápase, protože samozřejmě ty myšlenky jsem tam měl potom, co Sparta prohrála s Jabloncem. Je to krásný pocit, ale bohužel to nic teď neznamená. Ještě je před náma dvanáct kol a ve hře ještě spoustu bodů, liga je dnes tak vyrovnaná, že můžete vyhrát i prohrát s každým, takže si myslím, že to bude ještě hodně zajímavý.

Pokud se nemýlím, tak nikdo ze současného kádru mimo Lukáše Jarolíma nezažil se Slavií ještě být na prvním místě. Nehecoval to nějak, nedělal si srandičky?
Ne, to ne. Nehecoval to. Každej z nás si to uvědomoval, tu důležitost toho zápasu, a i vlastně že to byl první zápas po zimní přestávce, takže jsme se na to všichni těšili. Ale to si myslím, že bylo i ze strany Liberce a proto to mohl být pro diváka hezký fotbal.

V příštím ligovém kole čeká Slavii Brno. Jakou hru od něho očekáváte, když teď porazilo Budějovice 5:0?
Já očekávám, že přijedou na Strahov úplně bez zábran, s vědomím, že nemají co ztratit, a že budou hrát uvolněnej fotbal, budou spoléhat na zabezpečenou defenzivu a popřípadě podnikat na nějaké protiútoky, což si myslím, že na tom že to bude založený. Myslím, že přijedou velice sebevědomí na Strahov.

Pokud bychom se měli ještě vrátit jednou k tomuto ligovému kolu, jaký zápas byl pro Vás největším překvapením? Byla to prohra Sparty 0:3 s Jabloncem, nebo remíza Slovácka s Teplicemi?

Jednoznačně to byla prohra Sparty, protože jsem to v žádném případě nečekal. To bylo velké překvapení pro mě.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články