Zpět na » Synot liga » Fanoušci Baníku táhli na Olomouc

Synot liga - Fanoušci Baníku táhli na Olomouc

0

Líbilo se

13.03. - Začalo ligové jaro. A hned v jeho prvním kole na sebe narazili moravští soupeři Sigma Olomouc a Baník Ostrava. Prestižní zápas sledovalo přes 11 tisíc lidí, z toho asi 1 500 přijelo z Ostravy a okolí povzbuzovat hostující Baník.

Ostravští fanoušci jsou známí svými výjezdy na cizí stadiony, obvzláště na stadiony moravské či na Letnou. Krásný slunečný den, první ostrý jarní zápas a blízká vzdálenost přispěla k tomu, že se jich v Olomouci sešlo tolik.

Pro fans Baníku byly vyhrazeny čtyři zvláštní vagóny. Příznivci z Ostravy však zdaleka nezaplnili jen tyto čtyři. Další fanoušci cestovali autobusem nebo auty. Na fanouškovském webu se každoročně do Olomouce pořádá autokolona. Letos se na srazu v Lipníku sjelo asi 25 aut, a tak lidé z obcí okolo Olomouce mohli lehce zahlédnout auta, která byla ozdobena šály, které vyčnívaly z oken.

Policisté samozřejmě celou akci monitorovali a naštěstí k žádným výraznějším problémům nedošlo, přestože někteří z "výjezdníků" byli silně podnapilí.

Problémy nebyly ani na stadioně. Pořadatelé situaci zvládli a nedělali si potíže s tím, že někteří si zápas krátili rozliváním piva právě po pořadatelské službě. Drtivá většina se však věnovala povzbuzováním svých miláčků.

Oba tábory nerespektovaly nařízení ČMFS nepoužívat pyrotechniku. Ostravští fanoušci dokonce vyvěsili choreo s nápisem "Pyro fotbal neškodí, ČMFS ano" doprovázeno právě pyrotechnikou. Hlasatel se marně snažil na zákaz upozorňovat.

Na Andrově stadioně tak po celý zápas panovala výborná atmosféra a lidé si mohli vychutnávat velmi pohledné střetnutí. I když je pravda, že mnohem spokojenější byli fanoušci Baníku, jejichž tým zvítězil 3:1. I to dopomohlo tomu, že při cestě zpátky nevznily žádné komplikace.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články