Zpět na » Synot liga » Nominace na zápas Česko-Německo zveřejněna

Synot liga - Nominace na zápas Česko-Německo zveřejněna

0

Líbilo se

13.03. - Dnes byla na tiskové konferenci zveřejněna nominace na kvalifikační dvojzápas s Německem a Kyprem. Podle optimistických předpovědí v ní neměl chybět vyléčený Tomáš Rosický, což se nakonec také naplnilo.

S Německem bude reprezentace hrát 24. března v Praze a o tři dny později v Liberci s Kyprem. Nechybí v ní žádná z opor týmu.

Trenér Brücker uvažoval o nominaci Davida Jarolíma z Hamburku, nakonec místo něho počítá s Markem Matějovským. Dalšími hráči z domácí ligy jsou Jaromír Blažek, Marek Kulič a Daniel Pudil. "Samozřejmě i na Jarolíma jsme mysleli, ale vedle Rosického dostal na roli středního záložníka přednost Matějovský," řekl kouč. Pro případ zranění některého z nominovaných by povola buď Davida Jarolíma, nebo Tomáše Zápotočného.

Dnešní nominace vychází ze zápase s Belgií. "Bylo to dobré utkání a někteří hráči nás utvrdili v sestavení mozaiky, která bude na Německo. A takový Pudil mě přesvědčil nejen v Belgii, ale i dalšími zápasy," uvedl trenér.

Trenér reprezentace sleduje i další hráče, například Libora Sionka, jenže ten nyní nehraje. "Mluvil jsem s Liborem, má tam nějaký problém, ale naštěstí ne zdravotní. Jako typického pravého záložníka ho potřebujeme," řekl Brückner.

Němci nominaci zveřějní až v pátek, ovšem budou muset dudělat pár změn v sestavě, jelikož mají rozsáhlou marodku pět hráčů. "V řadě zranění určitě může dojít k doléčení a pan Löw má rozhodně široký výběr," upozornil český kouč.

Nominace:

Brankáři: Jaromír Blažek (Sparta Praha, 12 zápasů/0 branek), Petr Čech (Chelsea, 49/0), Marek Čech (Vladivostok, 1/0).

Obránci: Zdeněk Grygera (Ajax Amsterodam, 48/1), Marek Jankulovski (AC Milán, 57/8), Martin Jiránek (Spartak Moskva, 29/0), Radoslav Kováč (Spartak Moskva, 13/0), David Rozehnal (Paris St. Germain, 32/0), Tomáš Ujfaluši (Fiorentina, 57/2).

Záložníci: Tomáš Galásek (Norimberk, 55/1), Marek Matějovský (Mladá Boleslav, 1/0), Jan Polák (Norimberk, 27/6), Daniel Pudil (Liberec, 1/0), Jaroslav Plašil (Monako, 24/1), Tomáš Rosický (Arsenal, 62/17), Libor Sionko (Glasgow Rangers, 24/3).

Ăštočníci: Milan Baroš (Lyon, 54/30), Jan Koller (Monako, 75/48), Marek Kulič (Sparta Praha, 4/1), David Lafata (Austria Vídeň, 4/2).

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články