Zpět na » Synot liga » Teplice měly opět okénka v obraně

Synot liga - Teplice měly opět okénka v obraně

0

Líbilo se

11.03. - Kdo z teplických fanoušků si před utkáním s akutně sestupem ohroženým týmem Slovácka myslel, že Žlutomodří snadno získají na jeho půdě tři body, šeredně se mýlil.

Domácí celek z Uherského Hradiště sice přišel během zimní přestávky o devět hráčů, zmítají jej finanční problémy, přesto a nebo právě proto, má obrovskou motivaci dokázat, že papírové předpoklady nemusí vždy platit. Teplice na hřišti posledního Slovácka remizovaly a navázaly tak na podzim, v němž vynikala ofenzíva, ale v obraně se objevovala okénka, ne-li vrata. "Z domácích sršelo velké nadšení a elán, z čehož hodně těžili," řekl po zápasu teplický trenér Jiří Bartl a dále hodnotil remízové utkání: "Myslím, že nejspokojenější ze všech mohou být diváci, na to že to bylo první jarní utkání viděli celkem slušné utkání."

Teplice byly prvních dvacet minut pasivní a až poté dokázaly držet častěji balón na svých kopačkách a dostat se do náznaků nátlakové hry. Na hřišti bylo hned poznat, kdo je fotbalovější. Převahu nakonec korunoval Džekův nádherný gól. Bosenský kanonýr napřáhl za šestnáctkou a míč zaplachtil do Drobiszovy sítě. "Byl to krásný gól, Džeko prokázal, že je nadstandardní hráč," uznale pokyvoval hlavou domácí trenér Malura. Byl to již Edinův sedmý gól v právě probíhající sezóně. Přesto si však Jiří Bartl našel výtku: "Jeho gól byl utěšený, ale hráč jeho kvalit má na lepší výkon," motivoval svého svěřence do dalších zápasů.

Do konce poločasu si hosté jednobrankové vedení pohlídali, do druhé půle, kterou absolvovali proti větru, však jakoby vrkočili nekoncentrovaní s pocitem, že se nemůže nic stát. Benát ztratil u postranní čáry na své půlce míč a Němčický vstřelil vyrovnávající branku. "Střelu jsem tečoval, Němčický střílel zpoza obránce, balón mě škrtl a změnil směr," hlásil se k nešťastnému příspění ke gólu teplický Jiří Sabou. "Na tečované míče se gólmanovi těžko reaguje, byl jsem už v protipohybu, nedalo se s tím nic dělat," smutnil brankář Žlutomodrých Martin Slavík. Zápas na Slovácku byl jeho premiérový v pozici teplické brankářské jedničky. "Celý den jsem se soustředil na zápas, cítil jsem takové to šimrání v žaludku, zdravé napětí, po dvou chycených balónech to ze mě spadlo," popisoval Slavík své pocity.

Druhý míč v jeho síti skončil minutu po první inkasované brance a opět byl nechytatelný. Tentokrát váhal u brankové čáry s odkopem Lukáš a neštěstí bylo na světě. Po pěkné narážečce skóroval Görner. "Opět nekoncentrovanost našich hráčů, nepoučili se z prvního gólu a následně nechali soupeře v podobném duchu vstřelit i druhou branku, dva góly během minuty je velký luxus, který se nám málem nevyplatil," láteřil trenér Bartl, pro něhož to byla na trenérské lavičce teplická premiéra na postu hlavního trenéra v ligovém zápasu.
"Za stavu 1:0 jsme měli hrát trochu jinak, sami jsme si to zkomplikovali," uznal obránce Lukáš, což potvrdil i Slavík: "Druhou půli jsme nezačali podle našich představ," a zároveň přidal svůj další postřeh: "Slovácko bojovalo do poslední chvíle, jsou to bojovní kluci, jezdili po zadku a dokázali během minuty otočit nepříznivý stav." Jiří Bartl k tomu dodal: "Ze strany Slovácka tam byla agresivita, nasazení, srdce, to vedlo k jejich dvoum gólům."


Chvíli po druhé brance zavládla v hledišti euforie, více než čtyři tisícovky domácích fanošků spustily hlasitý ryk, jenž vléval domácím borcům do žil stále více a více entuziazmu. Ivana dokonce mohl zvýšit na 3:1, naštěstí pro Teplice ovšem zapomněl seřídit mířidla a střela šla mimo Slavíkovy tyče.

O vyrovnání se zasloužil bek Petr Lukáš, byla to jeho premiérová branka ve žlutomodrém dresu. "Byl tam centr ze strany od Kaufmana, Džeko s Krmašem šli do hlavičkového souboje s obránci Slovácka a já číhal ve shluku hloučku hráčů, říkal jsem si, kdyby se to nějak dobře odrazilo. Míč propadl a já jej dotrknul do brány," popsal Lukáš důležitý gól. Přestože to byl pro něj první teplický gól, tiše po zápasu dodal: "Jsem rád že mi to tam konečně spadlo, ale byl bych radši kdyby jsme tady vyhráli a já jsem toho góla nedal." Nebyl sám, do byl po zápasu skleslý: "Jsem zklamaný, měli jsme ten zápas dobře rozehraný, musme být ale rádi za to, že Petr Lukáš vyrovnal na 2:2..Domácí žádný vyložený šance neměli, jen dva závary, remízu musíme brát a příští týden vyhrát," vyhlásil jasný úkol Jiří Sabou, k němuž se připojil i Lukáš: "Když zvládneme zápas s Plzní, tak budeme mít na jaře čtyři body a i důvod ke spokojenosti," má již v hlavě bodový plán.

František Bílek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články