Zpět na » Synot liga » Jablonec chce udržet pátou příčku

Synot liga - Jablonec chce udržet pátou příčku

0

Líbilo se

08.03. - Po podzimní části přezimovali hráči Jablonce na pátém místě, na něm by chtěli zůstat i po konci sezony. Tím by navázali v klubu na výsledky z minulých sezon.

Na poslední chvíli přišlo několik hráčů, ovšem klíčový obránce Jiří Homola nebude moci v prvním zápase nastoupit. Ve smlouvě je totiž klauzule vylučující Homolovi nastoupit proti svému bývalému klubu. "Jednání o přestupu probíhala těsně před ukončením přestupních termínů a tak nebyl čas ani prostor na to se Spartě vzepřít a vyjednat lepší přestupové podmínky pro náš klub," řekl ředitel klubu Petr Flodrman na tiskové konferenci. Naproti tomu další posila ze Sparty Luboš Loučka by proti letenském hrát měl.

To, že první jarní kolo nebude moct hrát, mrzí i Jiřího Homolu. "Moc mne to mrzí. Speciálně na tento zápas jsem se velmi těšil, ale nedá se nic dělat," řekl.

Trenér Petr Rada je potěšen tím, že se tým přes zimu doplnil. "Obměna kádru byla samozřejmě veliká, vždyť vedle Lafaty, Kučery, či Jindřiška nemůžeme počítat v úvodu sezony ani se zraněnými Klapkou a Hlouškem," řekl však.

Na jaře chce Rada i vedení klubu skončit nejhůře sedmý. "Nemáme přesně vytýčený cíl, ale rozhodně bychom chtěli udržet stávající příčky a skončit do 7. místa. Je pro nás velký rozdíl jestli budeme 6. nebo 12., už vzhledem k našim stávajícím i budoucím partnerům. Rozhodně se shánějí finanční prostředky na chod klubu lépe, když hrajeme v popředí tabulky," prohlásil Flodrman. "Já se nebojím ničeho. Kádr je natolik kvalitní, že se v české lize můžeme měřit s kýmkoliv. Ve hře je 39 bodů a věřím, že jich urveme co nejvíce," dodal Rada.

Jablonec by se také chtěl dostat do evropských pohárů. "Pohár má pro nás za současného vývoje možná ještě větší význam než liga. Ĺ koda jen, že se u nás tato soutěž netěší takovému zájmu, jaký by si zasloužila. V zahraničí jsou poháry velmi prestižní a plní hlediště," řekl Rada.

"Ideální počasí nám dovolilo zrušit i jedno soustředění, rozehraní jsme na tuto dobu velmi dobře. Teď bude důležité, jak zvládneme vstup do jara. Nejdříve hrajeme s dvěma aspiranty na titul, pak se zachraňující se Příbramí," zhodnotil trenér Rada zimní přípravu.

Rada také na tiskovce odkryl částečně základní sestavu. Post zraněného Filipa Klapky by mohl zaujmout exslávista Jiří Valenta. Na Klapku bylo na podzim slyšet hodně kritiky, ale já si myslím, že patří k nejlepším hráčům v lize na tomto postu a nyní, když je zraněn, tak najednou vidíme jaká je to velká ztráta," řekl Rada k postu tvořivého středového záložníka. "Je dobře, že přišel Zeher, protože je to kvalitní hráč rychlostního typu s dobrou orientací v šestnáctce a je hlavně jiným typem útočníka než Svátek se Smíškem. Můžeme tak měnit složení útoku podle typu soupeře," dodal ke složení útoku.

Kapitánem bude i nadále sedmatřicetiletý záložník Jozef Weber, jenž v neděli na Letné odehraje čtyřstý ligový zápas. Na kolik zápasů celkem se cítím? Budu rád, když jich budu mít na konci 412, to znamená, když dohraju ve zdraví letošní ligu," žertoval na tiskovce.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články