Zpět na » Synot liga » Slovan obhajobu nevzdává

Synot liga - Slovan obhajobu nevzdává

0

Líbilo se

08.03. - Slovan Liberec by se rád zařadil mezi kluby, které budou na jaře bojovat o ligový titul. Na dnešní tiskové konferenci to sice nikdo přímo nevyhlásil, ovšem cíl je jasný.

Hráčský kádr během zimní části dospěl k radikální obměně, když odešli reprezentanti Tomáš Zápotočný a Marek Čech a také útočník Zbyněk Pospěch.

Se zimní přípravou jsou v klubu spokojení, díky teplé zimě trénovali hráči dokonce na vlastních hřištích. "A při třech třídenních pobytech v Nymburce jsme měli k dispozici dokonce výborné trávníky," řekl Vítězslav Lavička, trenér Slovanu. Ten podle všeho nemá v klubu pevnou pozici, podle zákulisních informací měli dokonce před zimní pauzou funkcionáři hlasovat, zda má Lavička u klubu zůstat nebo ne. "Svůj odchod má ve svých rukou," říká k tomu sportovní ředitel klubu Ladislav Maier

"Nemá cenu dávat do médií velkohubá prohlášení, že chceme znovu titul. Věříme však, že co nejdéle zůstaneme nahoře," řekl Maier. S tím se může částečně ztotožnit t i trenér Lavička. "Jako úřadující mistr musíme mít vysoké cíle, ale ty si tvoříme spíše uvnitř týmu a navenek je nehodláme ventilovat. Vytvořili jsme si motivační řád každodenních kroků, které by nás měly posouvat," řekl Lavička. Pro Slovan bude klíčovým jarním zápasem hned první zápas se Slavií.

Podle odborníků je Liberec oslaben, což přiznává i Lavička. Odešli dva hráči širšího reprezentačního kádru, ale zase jsme přivedli hráče, kteří mohou být pro budoucnost klubu důležití. Všichni věříme, že se podaří Čecha se Zápotočným nahradit, ale odpověď nám na to dá až čas," řekl.

Dále však upozornil na příchod zkušeného forvarda Jana Nezmara z Ružomberoku. "Honzu jsme chtěli už v létě, jeho výhodou je znalost zdejšího prostředí i zkušenost. Jeho příchod určitě týmu pomůže," řekl Lavička. Hodně si slibuje i od Miloše Brzezinského coby náhradu za Zápotočného.

Jinak však Liberec posílil o mladé nadějné hráče. Přišel Aleš Maršner z třetiligových Ovčár, Ján Vlasko a Michal Jonáš ze slovenské DUbnice a sedmnáctileletý záložník z Brazílie Ricko. Celkem je na liberecké soupisce deset zahraničních hráčů.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články