Zpět na » Synot liga » Blšany se chtějí zachránit

Synot liga - Blšany se chtějí zachránit

0

Líbilo se

08.03. - Fotbalové Blšany jsou sice ve druhé lize poslední. V zimě se však slušně posílili, a tak se budou chtít ve 2. lize co nejdříve zachránit.

Chmelaři nezažili povedený podzim. Po sestupu z první ligy získali na podzim čtrnáct bodů a ve druholigové tabulce jsou poslední. Na čtrnáctý "B" tým Olomouce však ztrácejí pouze bod.


Pokud se chtějí Blšany zachránit musí zlepšit své domácí zápasy. Na podzim doma vyhráli pouze jediný zápas, když dokázali porazit Bohemians. Jinak ostatních šest zápasů prohráli. Na druhou stranu z cizích hřišť dokázali chmelaři vozit body. V tabulce venkovních zápasů jsou na šestém místě. Dokázali například porazit vysoko 3:0 Hradec Králové nebo HFK Olomouc, třetí tým druholigové tabulky.


Blšany se v zimě posilovali převážně z Mostu, se kterým Blšany spolupracují. Jsou jaká si farma Severočechů. Největší zimní posily Blšan jsou: Jiří Novotný, Martin Svoboda a Tomáš Pilař. Tedy hráči, kteří mají nepřeberné ligové zkušenosti a kdejaký tým je může Blšanům závidět. Pokud by však Blšany pokračovali v podzimních výsledcích a sestoupili by, je vysoce nepravděpodobné, že by v týmu setrvali. Na hostování přišli ještě například Argentinec Ezequiel Rosendo, Brazilec Andrei da Silva (oba hráči Mostu), Michal Smejkal (Plzeň) a Antonín Rosa (Teplice). Všichni hostují do konce této sezóny. Z Mostu se vrátil ještě Jan Klasna, který tam strávil podzim na hostování. Jenže se do mostecké sestavy neprosadil, a tak putuje zpět do Blšan.

Seznam odchodů je ale také dlouhý. Tým postupně opustili: Caushaj, Belaň, Béreš, Hranička, Blaha, Heinec, Psohlavec Flaišman ,Ĺ típek, Čonka a Benko. Většinou se vrátili do svých mateřských klubů. Klub totiž nedisponuje velkými finančními prostředky, a tak je hostování vlastně jedinou možností, jak se posílit, avšak tento způsob získávání hráčů je krátkodobý, a jakákoli stabilizace kádru je prakticky nemožná.


V dresu Blšan se v zimním přípravném období objevilo neuvěřitelných 37 hráčů. V přípravném období sehráli Blšany dvacet přátelských utkání s vyrovnanou bilancí 9 výher, 2 remízy a 9 proher.


Jarní záchranářské boje zahájí Chmel v sobotu 10.3. od 14:30 na půdě Jakubčovic. Týden po té doma přivítají v důležitém zápase o záchranu momentálně třinácté Vítkovice.

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články