Zpět na » Synot liga » Slavia chce získat titul

Synot liga - Slavia chce získat titul

0

Líbilo se

08.03. - Na titul chtějí zaútočit fotbalisté Slavie. Co na tom, že naposled ho vyhráli před jedenácti sezonami, mezi favority patří každý rok a před posledními třinácti jarními zápasy ztrácejí na lídra z Letné pouhé dva body. "V naší pozici se přece nemůžeme schovávat za fráze, že v tabulce chceme skončit co nejvýš," řekl dnes na tiskové konferenci Karel Jarolím, trenér sešívaných.

Po podzimu má Slavia ztrátu dvou bodů na první Spartu, ovšem za ní se s jednobodovým odstupem tlačí obhájce titulu Liberec a další tři body za ním je Boleslav. "V novinách se titul všeobecně přisuzuje Spartě a právě tyhle mediální prognózy by naše hráče měly povzbudit," řekl Jarolím.

Slavii čeká na Strahově poslední rok. Alespoň podle jejího bývalého tiskového mluvčího Alexandra Klimenta, v současné době dělajícího pro společnost E Side Properity, dceřinou společnost majitele Slavie ENICu a investora stavby. "Příští jaro už bude Slavia doma zase v Edenu, na svém novém stadionu," řekl Kliment.

Během zimy na rozdíl od Sparty Slavia kádr nijak výrazně neposílila, na druhou stranu ani neoslabila jako Liberec a Boleslav. Odešli pouze útočník Pavel Fořt do francouzského Toulouse a talentovaný Radim Nečas do Boleslavi. O odchodu Fořta se zmínil i Karel Jarolím: "Věřím, že je hráči, kteří nastoupí na jeho místě, dokáží také střelecky prosadit."

Naopak na hostování přišel z Artmedie Bratislava L'ubomír Reiter. Klub posílili i záložník Fernando Michel Costa z Brazílie a Arben Nedzipi, jenž má zkušenosti z německého klubu Hertha Berlín, ve kterém působil v mládežnických týmech v době působení svého staršího bratra v bundesligovém mančaftu.

"Luboše Reitera myslím není potřeba představovat, je známý z působení v Olomouci. Zná českou ligu. Slibuji si od něj to, že zejména v domácích zápasech, které nám na podzim ne úplně vycházely, se právě on bude schopen prosadit," představil trenér Jarolím první z posil. "U těch dalších je to běh na delší trať. Armend Nedzipi je talentovaný fotbalista, má ale treéninkové manko. Michel Costa je typem chytrého, ofenzivního fotbalisty, věřím tomu, že se uplatní už v průběhu jarní sezóny.Soupeři ho tolik neznají, i to by mohla svým způsobem být jeho výhoda," dodal o dalších dvou posilách Jarolím.

Nyní však Nedzipi ve Slavii dohání kondici. "Až se dá Nedzipi po fyzické stránce do pořádku, určitě se o místo v naší sestavě popere," řekl Jarolím.

Zdravotní problémy měli během přípravy Vlček, jenž si pochroumal kotník v rámci halového turnaje Víkend šampionů, Kalivoda a Gaúcho. "Jsem rád, že až extrémně dlouhé přípravné období absolvovali všichni fotbalisté, výjimkou je Gaúcho, který měl menší výpadek, a David Kalivoda, kterému se obnovilo svalové zranění, a odtrénoval málo,“ řekl trenér Slavie.

Na jaře chtějí slávisté navázat na herní výkony z konce podzimu. "Chtěli bychom navázat na výsledky, kterých jsme dosáhli v závěru podzimu, kdy nám to šlo herně i výsledkově. Přál bych si, aby se nám vyhýbala zranění, v některých utkáních jsme museli na podzim lepit sestavu na poslední chvíli. V úvodních kolech budou muset hráči projevit i jiné vlastnosti než ty herní, věřím, že do soutěže dobře vstoupíme a zaútočíme na pozici Sparty," řekl na tiskovce dále Jarolím. V devíti zápasech v domácím prostředí uhráli slávisté šestnáct bodů, zatímco v osmi zápasech na hřišti soupeře o dva body více.

K lepším výkonům by mělo slávistům pomoci i sportovní oblečení a vybavení od nového dodavatele, jímž se stala namísto Adidasu firma Umbro. Smlouvu podepsaly obě strany v polovině února, v platnost přišla prvního března a dnes byl představen nový dres pro jarní část.

Délka kontraktu však nebyla oznámena, generální ředitel Slavie Doležal pouze zmínil, že je "dlouhodobý". Známo není ani to, zda z kontraktu pro Slavii kromě oblečení, kopaček a míčů vyplývá i finanční plnění, ani to, zda Umbro vypsalo pro klub prémie za případný zisk mistrovského titulu.

Na nové kopačky se těší i samotní fotbalisté. "Hraju v umbrech už deset let, takže se nové kopačky téhle značky těším," řekl Lukáš Jarolím, kapitán týmu. "Dosud jsem byl zvyklý na adidasky, ale Umbro nám nabídlo tak širokou kolekci, že bychom si vybrat měli. Problémy s novými kopačkami tedy jistě nenastanou," přisadil si Jarolímův kolega ze zálohy Tomáš Hrdlička.

Ke konci tiskovky popřál zástupce firmy Umbro Aleš Vaněk Slavii štěstí do jarní části i dalších sezon. „Doufáme, že naše logo, kterým je dvojitý diamant, přinese Slavii štěstí, sílu a tvrdost, kterou bude v boji o titul potřebovat. Věříme, že se Slavia stane naší vlajkovou lodí v českém fotbale,“ řekl Vaněk.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články