Zpět na » Synot liga » Jak dopadne liga? Redaktoři GL tipovali

Synot liga - Jak dopadne liga? Redaktoři GL tipovali

0

Líbilo se

08.03. - Jarní část sezony bude určitě napínavá. O titul se perou hned čtyři kluby a boj o udržení bude také dramatický. Redaktoři Gambrinus ligy se pokusili odhadnout, jak nakonec tato zatím velmi zajímavá sezona skončí.

O titul by se měly rvát čtyři kluby. Nejvíce o něm mluví Sparta a Slavia, Liberec a Boleslav se drží zpátky. V pásmu sestupu se v současnoti pohybují Příbram a Slováko, v ohrožení jsou však také Kladno a Zlín. Nejlepší střelci jsou 3 - Pecka, Vlček a Došek. Ti všichni vstřelili na podzim osm branek. Vydrží jim střelecká potence?

Redaktoři Gambrinus ligy proto odpovídali na tři otázky, které se týkaly výše zmiňovaných záležitostí.

1) Kdo vyhraje titul a jak dopadne pořadí na prvních třech místech?

2) Které dva týmy sestoupí?

3) Kdo se stane nejlepším kanonýrem ligy?

Michal Horáček:

1) Hlavně si přeju aby o titul hrálo co nejvíce týmů do posledního kola, tím by byla liga co nejvíce zajímavá a divácky atraktivní. Mám pocit, že se z titulu bude konečně radovat Slavia, která jako jediná udržela kádr pohromadě. O zbylá tři místa se poperou Sparta, Liberec a Mladá Boleslav, pozlobit může i Jablonec. Můj tip na pořadí: 1. Slavia, 2. Sparta, 3. Liberec

2) Sestup hlavně nepřeju Slovácku, ale bohužel situace v klubu není dobrá, a tak ho sestup zřejmě nemine. I když třeba takové Blšany se nacházeli v obdobné pozici a ligu mnohokrát s vypjetím všech sil zachránili. Kladno, které mnozí před sezónou jasně pasovali na sestup, podle mě ligu v klidu zachrání. O druhém sestupujícím se tedy rozhodne mezi Příbramí a Zlínem. V tomto souboji spíše věřím Příbrami, že ligu zachrání.

3) Pokud si Stanislav Vlček udrží formu z konce podzimu měl by se stát nejlepším střelcem právě on. Na paty mu bude šlapat zejména Došek ze Sparty, který pod trenérem Bílkem doslova ožil. Boleslavskému Peckovi odešel parťák z útoku Kulič, který mu hodně gólů připravil, a také na sebe vázal protihráče. Teď to bude mít Pecka bez Kuliče mnohem těžší. Ostravský David Střihavka měl na podzim hodně nevyrovnané výkony a s tímto nemůže na střelecký titul pomýšlet. Z dalších hráčů se mohou vyšvihnout Luděk Zelenka a Edin Džeko.

David Křížka:
1) Po podzimu naznačuje tabulka, že boj o mistra bude vyrovnaný do posledních minut. Ale podle mě titul jednoznačně získá Sparta s minimálním náskokem 6 bodů. Přes zimu kvalitně posílila, zvláště příchodem Marka Kuliče z Mladé Boleslavi. Má velmi zkušený a kvalitní kádr na to, aby byl korunován mistr na pražské Letné. Na stříbrné příčce skončí Slavia, která hraje pohledný fotbal. Věřím ji víc než Liberci, kterého tipuju na třetí místo. O čtvrté místo svedou boj Mladá Boleslav a Brno. Myslím si, že se bude radovat nakonec Brno.

2) Jasným sestupujícím je 1.FC Slovácko. Do druhé ligy ho vyprovodí Kladno. Zlín a Příbram se kvalitně posílili. Vypadá to, že zlínský kádr bude na tom líp s Hoftychem než s Uličným. A co se týká Příbrami, ta získala velmi kvalitního trenéra a jak už jsem poznamenal kvalitně posílili.

3) Došek bude nejlepším kanonýrem, proč? Pokud chce získat titul Sparta, tak hodně gólů bude padat od Libora Doška. Peckovi nevěřím, že udrží první místo.

Michal Sitek:

1) Přál bych si, aby byla jarní část neobyčejně zajímavá a bojovalo se o titul až do posledních vteřin. Myslím si však, že se tak nestane. O titul sice v současné době bojují čtyři týmy, ale podle mě se počet kandidátů na titul už na začátku jara zúží. Přes zimu došlo tradičně k nejvýznamnějším změnám ve Spartě. A Sparta také titul získá, a to s dostatečným bodovým odstupem. Trenér Bílek totiž přivedl hráče, které dokáže perfektně využít. Za Spartou skončí Slovan Liberec, který v zimní pauze sice přišel o některé ze svých opor, ale do týmu přivedl jiné schopné hráče, kteří Liberci pomůžou ke stříbrné pozici. Slavia vyhlásila boj o titul, zbyde však pro ní "pouhé" třetí místo. Mužstvo je totiž mladé a takový tlak nezvládne. Boleslav bude kousat, ale na bronz nedosáhne.

2) První sestupující je jasný - 1.FC Slovácko. Situace v klubu je mizerná. Slovácko má pozastavené přestupy, topí se v dluzích a fanoušci se proti vedení bouří. Tým byl v zimě opět oslaben a vše nasvědčuje tomu, že se klub s útulným stadionem nezachrání. Druhým sestupujícím bude Marila Příbram. Proč? Kladenské nováčkovské nadšení vydrží i na jaře a klub se těsně zachrání. Zlín využije svých nových posil, bude sbírat body doma a to rozhodne o tom, že do druhé ligy poputuje Příbram. Ta se v zimě také činila, ale mužstvo není kvalitní na to, aby se udrželo. Nikoho jiného jako adepta na sestup nevidím.

3) Tak tam to bude boj! O titulu "Krále střelců" si to rozdají Libor Došek se Stanislavem Vlčkem. Samozřejmě mohou do tohoto boje zasáhnout i další, například Dabid Střihavka z Baníku. Na jaře však už Došek nebude tak gólově úspěšný a ve Spartě ho vystřídají jiní. Tím ale netvrdím, že Došek nebude dávat góly! Proto věřím Vlčkovi. Je to zkušený hráč, který povede Slavii v honbě o nejvyšší příčky. Nejlepším střelcem ligy se stane Stanislav Vlček ze Slavie.

David Stehno:

1) Boj o titul bude napínavý až do posledního kola, což je určitě dobře. Nejlepší pozici po podzimu má Sparta, ale její dvoubodový náskok nic neřeší. Do konce ligy může každý tým získat ještě 39 bodů, což je velký počet a je potřeba se soustředit na každé utkání. Pokud Slavia bude zbytečně ztrácet body v domácích zápasech, může se propadnout až na pozice, které nezajišťují účast v pohárové Evropě, ale myslím si, že se do posledního kola bude prát se Spartou o titul. O třetí příčku si to rozdá Liberec s Mladou Boleslaví. Pořadí po konci ligy bude podle mě totožné s tím, které je nyní, tedy třetí Liberec, druhá Slavia a a ligový titul získá Sparta.

2) Sestup podle mě nemine Slovácko, které v zimní přestávce spíše oslabilo. O druhém sestupujícím se podle mého rohodne mezi Kladnem, Příbramí a Zlínem. Kladno bude podle mě jarním překvapením soutěže a v konečné tabulce skončí v první desítce. V souboji mezi Zlínem a Příbramí favorizuji na záchranu spíše fotbalisty Marily.

3) Nejlepším střelcem celé ligy se stane teplický Edin Džeko. Sice na vedoucé trio nyní ztrácí dva přesné zásahy, ale tento deficit brzy dožene, Teplice jsou navíc nejlepé střílejícím týmem po prvních 19 kolech. Spartu svými góly již tolik nebude táhnout Libor Došek, ale o branky se postará více hráčů, například Marek Kulič, který podle mě získá titul nejlepšího střelce jarní části Gambrinus ligy. Kuličův přestup do Sparty bude hlavní příčinou jarního střeleckého tápání boleslavského útočníka Luboše Pecky. Pokud se Stanislav Vlček netrefí v prvních několika kolech, do souboje o krále střelců se nezapojí.

Lukáš Vojtěch:

1) O titul si to podle mě rozdají Sparta se Slavií. Pokud bude Slavia pokračovat ve výkonech z podzimní části, má na to vyhrát celý ligový ročník. Musí se však vyvarovat výkyvům ve výkonech a hlavně výsledcích, tak jak to předvedla na podzim v domácích zápasech proti Příbrami, Slovácku a i Spartě, nebo ve venkovním zápase v Mostě. Pokud se jí podaří stabilizovat výkony, mělo by jí stačit ze třinácti jarních zápasů pokud vyhraje v derby osm výher, pokud prohraje, bude muset o to více v ostatních zápasech bodovat. Přesto má do jara lepší pozici Sparta, i když bude trvat než se hráči sehrají, přeci jen v základu budou až čtyři noví fotbalisté. Na třetím místě by měl skončit Liberec, jenž je po podzimu jen o bod za druhou Slavií, ovšem jelikož odešli dvě hlavní opory týmu, může se stát že ho předběhne někdo jiný. Boleslav to podle mě nebude, spíše bych favorizoval Budějovice nebo Jablonec. Tomu, co jsem výše uvedl, odpovídá i bodový propočet jenž jsem si provedl - počítám v něm, že Slavia prohraje v derby, přesto na jaře získá 30 bodů z 39 možných. Sparta spolu s Libercem 25 a Boleslav 21. Tím by se Slavia dostala na první místo s tříbodovým ziskem na Spartu, za kterou by o tři body dále byl Liberec. Až sedm bodů za ním bude, pokud ty propočty vyjdou, Boleslav, před kterou se má reálnou šanci dostat Jablonec nebo Budějovice. Co je ale důležité je to, že souboj o čelo tabulky by měl být podle rozpisu vážně jen mezi Spartou a Slavií, Liberec může pouze překvapit. Každopádně po prvním jarním kole se může všechno zhatit (poznámka: počítám, že Slavia v Liberci remizuje).

2) Mezi sestupující řadí většina lidí Slovácko. Poté, co z týmu během zimní přestávky odešli další hráči, ho mezi jednoho ze sestupujících týmů řadím i já. Jako druhého sestupujícího vidím Zlín, který doplatí na to, že neumí na hřištích soupeře naplno bodovat a bude ztrácet i doma. Ovšem až v posledním kole se zachrání Kladno. Příbram, nyní na sestupující příčce, se tabulkou prokouše těsně za Most na jedenácté místo.

3) Nejlepším kanonýrem soutěže se stane Stanislav Vlček, k čemuž mu bude stačit pět jarních tref. Druhý s jedenácti góly nakonec skončí Libor Došek, který přeci jen ve druhé části ligového ročníku bude soupeři více hlídán a bude se hůře prosazovat než tomu bylo na podzim. Naproti tomu zmíněný Vlček bude těžit ze své rychlosti a větší univerzálnosti v koncovce. Překvapit může ještě Pecka, vysoko se prokouše tabulkou střelců i Kulič s Nezmarem, ovšem s přibližně šesti góly budou pouze nejlepšími střelci jara.

Toto je vyjádření pěti redaktorů Gambrinus ligy. Souhlasíte s těmito názory?

/ redakce GL

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články