Zpět na » Synot liga » Zálusk na postup si dělají tři týmy

Synot liga - Zálusk na postup si dělají tři týmy

0

Líbilo se

07.03. - Již v pátek startuje zápasem Vítkovice - Třinec jarní část 2. fotbalové ligy. Na dvě postupová místa si dělají nárok hned tři týmy.

Nejlepší pozici má po podzimu vedoucí Viktoria Žižkov. V čele druholigové tabulky má pětibodový náskok na třetí nepostupovou pozici. Pražský klub má zkušený tým, který ještě v zimě posílili Lubomír Blaha, Slovák Marek Bažík a zejména Petr Ĺ vancara, který přišel z Interu Bratislava. Nejvýraznější osobností týmu však zůstává Luděk Stracený.


Pro Žižkov by postup znamenal návrat mezi českou elitu po třech letech, kdy vypukla korupční aféra, ve které hrál Žižkov a její bývalý manažer Ivan Horník hlavní roli. Svůj boj o postup zahájí Viktoria domácím zápasem s Opavou, následně jede do Čáslavi a doma přivítá Hradec Králové.


Čtyři body na Žižkov ztrácí Jihlava. Tým z Vysočiny je sice aktuálně na postupové pozici, ale na třetí HFK Olomouc má náskok pouze bod. I Jihlava přivedla do týmu v zimní přestávce zajímavé tváře. Na hostování přišli Radim Ditrich ze Zlína, Libor Baláž z Brna a zejména Jiří Vít z Mladé Boleslavi, který se nevešel do kádru Středočechů. Vít tak pomůže Jihlavě ještě více vyztužit obranu, která je třetí nejlepší v soutěži. Jihlava se bude spoléhat na Petra Vladyku, který z pozice záložníka vstřelil na podzim čtyři góly.


Pro Jihlavu by postup znamenal návrat do nejvyšší soutěže opět po roce, kdy ve své premiérové sezóně nešťastně sestoupila, kdy jí „nepomohla“ Sparta, když ve známém zápase v posledního kola prohrála doma s Plzní. Jihlava začne v Ăšstí nad Labem, pak přivítá Hlučín a po té zajede ve šlágru kola na hřiště HFK Olomouc.


Třetí kandidát postupu je překvapivě HFK Olomouc, od které se to před začátkem sezóny nečekalo. Olomoucký tým sebevědomě prohlásil, že se bude chtít na jaře o postup porvat. Vzhledem, že elitní útočník Miloš Kropáček bude kvůli zranění mimo hru, hledali HFK posilu do útoku. Kropáček vstřelil na podzim pět gólů, za což mu 2. místo v tabulce střelců 2. ligy. Nakonec by ho měl nahradit brazilec Angelo Marcos Da Silva. Ve vyrovnaném kádru Holic je největší osobností Jaroslav Schindler, který odehrál v 1. lize 192 zápasů.


Pro HFK Olomouc by byl postup historickou událostí, kdy by se poprvé podíval do nejvyšší české soutěže. Pokud by Holice postoupili mohli bychom se těšit na olomoucké derby mezi Sigmou a HFK. Holice začnou doma s Čáslaví, pak si zajedou do Třince a po té přivítají v možná klíčovém duelu Jihlavu.


Další týmy už mají v tabulce větší odstup. Sokolov s Jakubčovicemi ztrácejí na druhé postupové místo 7 bodů. Ĺ estí Bohemians 1905 ztrácejí ještě o bod více. Navíc tyto kluby prohlašují, že jejich prioritou v této sezóně není postup.

V případě rovnosti bodů rozhodují vzájemné zápasy. Proto by mohli být důležité právě jarní vzájemné zápasy prvních třech týmů.
Vzájemné jarní zápasy prvních třech týmů:
18. kolo - 25.03.2007 - 16:00 HFK Olomouc - Jihlava (podzimní zápas 0:2)
20. kolo - 08.04.2007 - 10:15 Žižkov - Jihlava (podzimní zápas 1:0)
25. kolo - 13.05.2007 - 10:15 Žižkov - HFK Olomouc (podzimní zápas 0:2)

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Noviny
Nejnovější články