Zpět na » Synot liga » Olomouc: Chceme dohrát sezonu v klidu!

Synot liga - Olomouc: Chceme dohrát sezonu v klidu!

0

Líbilo se

07.03. - Před startem jarní části Gambrinus ligy přišel celek Olomouce o klenot v podobě obránce Romana Hubníka, ale na druhou stranu Sigma udržela kouče Vlastimila Petrželu, kterého v prosinci lákaly zahraniční kluby. Průběžně dvanáctý tým v ligové tabulce proto doufá, že jaro přežije v klidu a nebude bojovat o záchranu.

"Tenhle zbabraný ročník musíme dohrát co nejlíp," vyhlásil trenér Petržela na dnešní tiskové konferenci.
Petržela se Sigmě upsal na další dva roky, čímž udělal největší radost asi sportovnímu řediteli klubu Jiřímu Kubíčkovi, který Petrželu po čtvrtém kole přemluvil a nahradil místo na lavičce po odcházejícím Vlastimilu Paličkovi. "Byli jsme po krk v bahně, měli jediný bod po šesti kolech a už nás odepsali. Za to, kam jsme se dostali, patří poděkování Vlastovi. Ukázalo to vhodnost našeho spojení," řekl Kubíček.


Petržela dokázal na podzim s mužstvem divy, ale vyhráno ještě nemá. Na patnáctou Příbram má k dobru pět bodů, ale jenže středočeský celek v zimě značně posílil. "Čtu, jak se všichni ze spodku posilují. Zlín, Příbram, tam je to zázrak na zázrak. Chtěl bych skončit co nejvýše. Nad páté místo asi nedoskočíme a možná to bude i bitva do poslední dechu, abychom se zachránili," přemítal Petržela.


Existenční starosti si přesto nepřipouští. "Já jsem optimista. Náš hlavní cíl je, abychom připravili tým na příští sezonu a nebabrali se v bojích o záchranu, které nikoho nezajímají. To je ztráta času," pronesl Petržela.
Olomouc bude na jaře dále budovat kostru mužstva, které má v dalších letech útočit na nejvyšší příčky. Petržela musí sladit hlavně střed obrany, odkud vypadl klíčový stoper Hubník. Reprezentant do jednadvaceti let zamířil do FK Moskva a na jeho post klub přivedl hned čtyři nové tváře: Petera Ĺ edivého (Inter Bratislava), Josefa Jindříška (Jablonec), Reného Formánka (Příbram) a alternovat může i defenzivní středopolař Radek Hochmeister (Liberec). "Pro nás klíčový Formánek ale bohužel prodělal operaci menisku. To je pro mě strašná rána. Přesto doufám, že v neděli nastoupí, to by byl jeden z rekordů, kdy by se hráč po operaci vrátil na hřiště," podotkl Petržela.


Olomoucká obrana doznala nejvíce změn. S Hubníkem totiž odešli i Jan Flachbart (Jablonec), Martin Horáček (Braunschweig) anebo Brazilec Cléber. Sigma proto hledala především výztuhu defenzivy. "Jestli se to povedlo, ukáže až soutěž. Ale Jindříška jsme koupili velice dobře, škoda, že přišel až těsně před soutěží a nestihl se sehrát. Po zranění třísel začíná trénovat i Hochmeister a jeho kvalita už začíná být vidět," poznamenal Petržela.
Během zimy měl pouze jeden nepříjemný problém. Je totiž známým nepřítelem umělého trávníku. "Však René Formánek měl staré zranění, které mu na ní taky odešlo. Jsem rád, že už začíná ten svátek a nemusíme sebou mlátit někde po umělých trávách. V tom byla příprava šílená," tvrdil Petržela.

/ sigmafotbal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články