Zpět na » Synot liga » Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?

Synot liga - Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?

0

Líbilo se

30.03. - Gambrinus liga. Produkt, který je podle mnohých nudný, málo prodejný. Ovšem to není pravda! Místopředseda svazu inženýr Vlastimil Košťál se se svými přáteli na zápasech baví! Přinášíme celkem.

Českou ligu sice poskytl rozsáhlý korupční skandál, který se bohužel nepodařilo vyřešit. Obviněno bylo sice několik rozhodčích, ovšem většina rozsudků je stále nepravomocných. Několika klubům byly odečteny body, jako první byl potrestán tehdejší 1.FC Synot. Odečet dvanácti bodů byl zdůvodněn tím, že se Synot korupční aféry příliš nezúčastnil. Jak paradoxní, ve smyslu dalších zjištění!

Liberci bylo odečteno šest bodů, Žižkovu se známým šíbrem Horníkem taktéž. Sparta, která byla též vyšetřována, však nakonec nebyla ani obviněna. Státní zástupkyně sice několikrát požádala o prodloužení vyšetřování, nakonec se však důkazy záhadně ztratili. Lidé odpovědní za korupci z fotbalu nezmizeli, ba naopak - ještě povýšili.

A tak se tehdejší sportovní ředitel Sparty Pelta dostal do čela dceřinné společnosti svazu STES, která přerozděluje obrovský balík financí putujících do českého fotbalu. Předseda představenstva AC Sparty Praha inženýr Vlastimil Košťál se stal místopředsedou svazu. A fakticky neomezeným vládcem na svazu.

Na základě korupce však vznikla divadelní inscenace Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?

Část první


Část druhá


Část třetí


Část čtvrtá


Část pátá


Jak to vše začalo?


Ovšem nejen o korupci je česká liga. Nesmí se zapomínat na povedené akce i na zvláštní karamboly hráčů.

Jsou sešívané dresy opravdu sešívané? Dá se pustit nepříliš rychlá střela, která míří přímo na brankáře? Myslíte si, že se nedá vstřelit branka přímo od rohového praporku nebo že naopak půl metru od brankové čáry se nedá prázdná brána přestřelit? Na tyto a další otázky najdete odpověď v následujícím sestřihu.


Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články