Zpět na » Synot liga » Měří ČT všem stejným metrem?

Synot liga - Měří ČT všem stejným metrem?

0

Líbilo se

29.03. - Hned na začátku jarní sezóny si Česká televize vybrala do svých zápasů některé, které třeba kolidovali nebo budou kolidovat s probíhajícím hokejovým play off.

Hned na začátku jarní části 1. Gambrinus ligy si Česká televize vybrala pro svůj pondělní televizní přenos utkání Liberec – Slavia. V tom by zase až tak nic špatného nebylo. Ale v Liberci se hrálo také od 18:30 čtvrtfinále hokejového play off. Takže si oba zápasy kolidovaly. Určitě tak fotbal přišel o pár stovek lidí. Tento zápas navštívilo něco málo přes 8000 diváků, hokejové utkání shlédlo 7500 diváků. Tato situace byla známa minimálně od 1.3., kdy o situaci informoval Liberecký deník. Bylo to tedy minimálně jedenáct dní.


Přitom si ČT mohla přehodit televizní přenosy. V pondělí by šel zápas Sparta – Jablonec. Tento zápas se hrál původně v neděli na ČT 4 od 20:15. Před tímto utkáním se také hrálo čtvrtfinále hokejového play off, ale mezi oběma zápasy Sparty byl alespoň malý časový prostor na přesun.


Tuto situaci komentoval Pavel Čapek po nedělním zápase Sparta – Jablonec takto: „Vzhledem k tomu, že Česká televize vlastní práva na fotbal i hokej v nejvyšší soutěži, tak občas dochází ke kolizi. My se snažíme udělat maximum proto, abychom vám nabídli to nejzajímavější v maximální možné míře. Někdy musí ustoupit fotbal někdy hokej a ve finále pak záleží, jak se dohodnou v tom konkrétním městě na začátku – posunu jednotlivých zápasů. Aby to nekolidovalo, to už není v naší moci. Třeba v Liberci se zítra bude překrývat fotbalové a hokejové utkání,ale to není vina České televize“.


Ke komentáři Pavla Čapka lze říci jen, že zápasy do svých přenosů si vybírá právě Česká televize. A tím pádem je zodpovědná za výběr zápasu Liberec – Slavia, hlavně jeho termínu.


Podobná situace nastala ve 22. kole. Hokejová Sparta postoupila do finále. ČT tak přehodila televizní zápas Sparta – Teplice. Tento zápas se bude hrát v sobotu. Místo něho televizní diváci uvidí zápas Brno – Olomouc.
Na stránkách ČMFS bylo takovéto vyjádření: „Vzhledem k programovým změnám a možným kolizím s utkáními ELH zařadila ČT do přímého přenosu ČT2 z 22. kola I.GL místo utkání AC Sparta Praha - FK Teplice (vrací do původního termínu tj. 14.4.2007 - sobota - 17,00 hodin), utkání 1.FC Brno - SK Sigma Olomouc, které bude sehráno dne 16.4.2007 - pondělí - 17,15 hod. “


Takže sečteno podtrženo hráči Sparty nebudou hrát v pondělí, to by se v Pardubicích hrál sedmý tedy rozhodující zápas(tedy pokud k němu série dospěje). Sparty tedy bude hrát v sobotu od 17:00, kdy právě hokejová Sparta může hrát svůj šestý domácí finálový zápas (tedy pokud k němu série dospěje).


Takže se hned vynoří otázka, zda toto má nějakou logiku nebo v tom je jiný zájem? Jenom je zajímavé, že v tomto případě byla projevena flexibilita a předvídavost.


Jinak na druhou stranu je potřeba říci, že s příchodem veřejnoprávní televize se kvalita přenosů z 1. Gambrinus ligy oproti komerčním stanicím značně zvýšila.

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Noviny
Nejnovější články