Zpět na » Synot liga » Fakta 18. kola

Synot liga - Fakta 18. kola

0

Líbilo se

28.03. - V osmi zápasech 18. kola byly k vidění hned čtyři červené karty. Hned o dvě z nich se postarali hráči Sokolova Petr Mach a Salák Michal. Přesto Sokolov dokázal uhrát v Ăšstí nad Labem remízu.

Protože Mach byl vyloučen po druhé žluté kartě, může téměř s jistotou čekat od disciplinární komise podmínečný trest. Jeho spoluhráč Michal Salák byl vyloučen bez předchozího napomínání, proto si minimálně jeden zápas nezahraje. Totéž se týká jihlavského Michala Kadlece. Posledním vyloučeným byl ještě Pavel Krejčíř z Bystrce, který byl vyloučen taktéž po žluté kartě, ale protože první žlutá karta byla zároveň jeho čtvrtá, stejně si tak v dalším kole odpočine.


Oproti 1. Gambrinus lize je naše druhá nejvyšší soutěž bohatší na góly a to v průměru o půl gólu na zápas. Toto kolo nebylo výjimkou. Padlo 22. gólů, což znamená průměr 2,75 gólu na zápas, což zhruba zapadá do druholigového průměru. Na góly nejbohatší byla úterní dohrávky mezi Jakubčovicemi a Olomoucí B, ve které padlo pět gólů.


Naopak zklamáním tohoto kola byly divácké návštěvy. Pouze jednou se návštěvnost přehoupla přes tisícovku. Návštěva kola byla tedy na Žižkově, kdy domácí hostili Hradec Králové. Na toto utkání se přišlo podívat 1350 diváků. Naopak nejmenší návštěva byla na utkání Hlučín – Čáslav, které navštívilo 365 diváků. To vše dalo dohromady chabou průměrnou návštěvu 750 diváků na zápas. Za povšimnutí stojí, že na šlágr kola HFK Olomouc – Jihlava dorazilo jen 921 diváků. Jinak průměrné návštěvy v 2.lize jsou kolem 1350 diváků.


Na čele tabulky střelců stále nic nového. Pořád vede jihlavský Petr Faldyna s 10 góly. Na druhém místě se osamostatnili Jan Novotný (Žižkov) a Miroslav Černý (Vítkovice). Oba nastříleli šest branek. Dalších šest hráčů pak nastřílelo pět gólů.


18 kolo bylo osudné pro Pavla Lukáše, Lukáše Marka (oba Bohemians 1905), Ondřeje Kalvodu (HFK Olomouc), Pavla Krejčíře (Bystrc), Pavla Karlíka, Lukáše Dvořáka (oba Ăšstí nad Labem), Tomáše Hájovského (Sokolov), Petra Žižku (Hlučín) a Martina Komárka (Olomouc B). Všichni nasbírali čtvrtou žlutou kartu, a tak si nezahrají jeden zápas.

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články