Zpět na » Synot liga » Frejlach půl roku bez fotbalu

Synot liga - Frejlach půl roku bez fotbalu

0

Líbilo se

27.03. - Záložník Slovanu Liberec a také reprezentační jednadvacítky Tomáš Frejlach se podrobé operaci předního křížového vazu pravého kolena. Poté bude další půlrok rehabilitovat.

Jednadvacítce tak Frejlach bude chybět v červnovém boji na závěrečném turnaji mistrovství Evropy hraném v Nizozemsku. Klubu bude chybět stejně jako jeho spoluhráč Milan Matula, který si v nedělím zápase divizní rezervy naštípl kost na palci a nebude hrát čtyři týdny, chybět v důležitých ligových zápasech.

Větší ztrátou je přeci jen absence Frejlacha, jenž se během roku působí na severu Čech vypracoval v oporu týmu, na podzim vstřelil několik důležitých gólů, ať již na klubové či na reprezentační úrovni. Jeho dosavadním vrcholním okamžikem byl odvetný barážový zápas proti Bosně, když v Sarajevu vstřelil postupový gól.

Přitom ještě předloni na jaře hrál za třetiligový Kolín, poté si ho vytáhla Marila Příbram, v níž se dokázal prosadit do zálohy vedle Otepky, Kolouška a Čupra. V létě zamířil do Liberce. V něm se vypracoval v jednu z opor týmu, ovšem 27. února se zranil během soustředění na Kypru. Nejprve zkoušel konzervativní léčbu, nakonec se však kvůli komplikacím rozhodl po vyřeštření na pražské klinice Na Malvazinkách dokrorem Ladislavlavem Hospodárem pro operaci. Tu by měl podstoupit již tento pátek, poté odjede do Regensburgu, kde bude rehabilitovat ve stejném centru jako loni Koller s Lokvencem.

"Ztracený půlrok mě samozřejmě mrzí," řekl Frejlach. "Chtěl jsem bojovat se Slovanem o titul mistra ligy a s jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Nedá se nic dělat, důkladné uzdravení je přednější. Když všechno dobře půjde, zapojím se do letní přípravy Slovanu," dodal.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Nejnovější články