Zpět na » Synot liga » Rakousko U-16 - Česko U-16 1:0 (1:0)

Synot liga - Rakousko U-16 - Česko U-16 1:0 (1:0)

0

Líbilo se

23.03. - Čeští fotbaloví reprezentanti do šestnácti let i podruhé za sebou nedokázali skórovat a prohráli se stejně starými rakouskými kolegy 0:1 brankou Tiffnera z úvodu zápasu.

"Podali jsme o něco lepší výkon než v prvním utkání, přesto jsme znovu zaslouženě prohráli. Tentokrát jsme se dokázali Rakušanům vyrovnat v důrazu a nasazení, ale nestačili jsme v technice a především v ovládání míče v rychlosti," zhodnotil zápas trenér českého národního týmu Josef Pešice.

Branku inkasovali Češi již po osmi minutách hry. "Stoper Murin získal míč, ale ve snaze jej vyvézt o něj přišel, a domácí jeho chybu potrestali," popsal brankovou situaci soupeře Pešice.

Češi již ve druhém zápase za sebou nedokázali překonat soupeřova brankáře a není divu. Neměli totiž ani příliš šancí.

"Ăštočná hra je náročná na pohyb, chytrou přihrávku, vtipnou kombinaci. To jsou atributy, které český fotbal vždy zdobily, bohužel se mi zdá, že Rakušané či Němci, se kterými jsme hráli před měsícem, se vydali novou cestou, investovali do výchovy mládeže nemalé prostředky a momentálně nás přehrávají. A nemyslím, že je to problém jen mého týmu, jde o o obecný jev," řekl Pešice. "Na druhou stranu se říká, že čeští hráči zvládají přechod z žáků do dorostu pomaleji, což mi potvrdil z vlasní zkušenosti i kolega Jakub Dovalil, trenér osmnáctky. Je třeba být trpělivý a výsledky se, doufejme, dostaví později," nevzdává se Pešice.

Za měsíc odehraje český nároďák turnaj Ballymen Cup v Severním Irsku. "Rozehrávají se soutěže, je třeba zintenzivnit komunikaci s klubovými trenéry, potřebujeme hledat především rychlostně a obratnostně vybavené hráče, ti nám chybí nejvíce," plánoval Pešice.

Branka: 8. Tiffner.
ČR: Holý - Bohata (41. Müller), Rendla, Murin, Kmoch - Kolařík (41. Farmačka), Zábraha - Kučera, Vašíček (66. Mareš), Frejlach (41.Pícha) - Putz (58. Ĺ ťourač).

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz/fotbal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články