Zpět na » Synot liga » Slavii se nelíbí odvolání Fouska

Synot liga - Slavii se nelíbí odvolání Fouska

0

Líbilo se

21.03. - Vedení ligového lídra vyjádřilo dnes skrze prohlášení podepsaném generálním ředitelem Slavie Petrem Doležalem a členem představenstva Tomášem Rosenem veliký údiv nad tím, že byl včera odvolán výkonným výborem Českomoravského fotbalového svazu z funkce generální sekretář Petr Fousek.

Fousek je šéfem evropského futsalu, velké kontakty má i v organizacích FIFA a UEFA. Jako zdůvodnění odvolání bylo uvedeno to, že Fouskův sekretariát odváděl špatnou práci. Minimálně na pováženou přitom je, že od prvního ledna letošního roku je šéfem sekretariátu předseda svazu Pavel Mokrý. Ten se však úterného jednání výkonného výboru nezúčastnil, písemně však podal návrh na Fouskovo odvolání.

"Slavia plně respektuje kompetenci Výkonného výboru ČMFS v oblasti řízení sekretariátu svazu, na druhou stranu však vyjadřuje údiv nad důvody a především formou včerejšího rozhodnutí výkonného výboru," začíná slávistické prohlášení.

Podle Doležala s Rosenem nebyla zaznamenána žádná kritika vůči práci generálního sekretáře.

"Slavia jako klub, jemuž sekretariát ČMFS poskytuje stejně jako dalším klubům v rámci ČMFS servisní činnost, nezaznamenala během jednání ligového shromáždění ČMFS, a to ani od členů Výkonného výboru za ligu, jakékoli výhrady, či dokonce kritiku k práci generálního sekretáře," stojí dále v prohlášení ligového lídra.

"Iracionalitu rozhodnutí spatřuje Slavia rovněž ve skutečnosti, že v osobě Ing. Fouska má ČMFS momentálně jediné významné zastoupení v rámci FIFA a UEFA," pokračuje text.

"S ohledem na řadu rozhodnutí Výkonného výboru ČMFS (mimo jiné i o zřízení pozice generálního ředitele ČMFS) a včerejšími vyjádřeními jeho zástupců se nabízí otázka, kdo že je de facto odpovědný za dlouhodobě nefungující sekretariát ČMFS."

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz/slavia.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Noviny
Nejnovější články