Zpět na » Synot liga » Slavia chystá atak na Spartu. Chce zpátky do čela tabulky!

Synot liga - Slavia chystá atak na Spartu. Chce zpátky do čela tabulky!

0

Líbilo se

18.03. - V pondělí se utká Slavia s Brnem, přičemž pikantní souboj to bude pro Marka Suchého. Během podzimní části odehrál osm zápasů, přes zimu marodil s virovým onemocněním a nestihl začátek jarní části ligy.

V prvním jarním zápase však Slavia dokázala v Liberci vyhrát a posunula se tím v ligové tabulce na první místo, ovšem radost zkazily dvě věci. Jednak nepříliš přesvědčivý výkon stopera Anteho Aračiče a hlavně zranění druhého stopera Martina Latky.

Latka bude Slavii chybět ještě přibližně měsíc a na jeho post se tak tlačí zpátky do sestavy dva kvalitní stopeři Marek Suchý a Radek Dosoudil.

"Já už jsem v pořádku. Byl jsem vlastně i před Libercem, ale tím, že jsem nebyl s týmem, bych nehrál od začátku, takže jsem byl hrát za béčko abych měl zápasové vytížení. Ale v pořádku už jsem byl a teď jsem také v pohodě," řekl Suchý našemu webu ohledně svých zdravotních indispozic.

Bude v základu Radek Dosoudil, nebo Marek Suchý? Podle předpokládaných sestav přeci jen větší šance jsou dávány mladšímu z obou hráčů. "Dozvíme se to až v pondělí, kdy máme předzápasovou přípravu, záleží to na trenérovi. Já jsem stoprocentně zdráv, ale žádnou jistotu nemám," říká mezi slávistickými fanoušky oblíbený "Sucháč".

Dejme tomu, že na stoperovi nastoupí. Bude ale hrát vedle Aračiče, který v Liberci nezahrál podle představ trenéra Jarolíma? "Zranil se Martin Latka, ale je tu Radek Dosoudil a Ante Aračič. Mě se vždycky dobře hrálo s Latym a je škoda že se teďko zranil," ukazuje Suchý nepřímo na to, že kapitán reprezentační jednadvacítky Latka je pro slávistickou defenzivu těžko postradatelný muž.

V minulém kole porazilo v domácím prostředí Brno Poborského České Budějovice vysoko 5:0, přičemž si Budějovice daly dva vlastňáky. "Brno začalo jaro dobře, vyhrálo 5:0, budou na tom dobře psychicky. My hrajeme doma, Brno nebude mít svázané nohy a navíc bude poslněno tím vítězstvím. Musíme na ně od začátku vlétnout abychom jim ukázali, že nemají šanci, a nejlépe to vyjádřit i nějakým gólem. Hlavně na ně ale musíme vlétnout a ne na něco čekat," prozrazuje Marek Suchý recept na brněnskou hru.

V dresu Brna přicestuje do Prahy i René Wágner, útočník, jenž v posledním vzájemném zápase přifilmoval souboj právě se Suchým a slávista poté dostal neprávem druhou žlutou kartu v zápase a šel předčasně do sprch. "To je jasné, že si na to vzpománím. Mělo to pak dohru, ukázalo se, že pravda byla na mojí straně, ale jak jsem poznal, to se ve fotbale stává. Nedělal bych z toho žádné závěry, že by to bylo specifické. Vzpomenu si na to, ale už to bylo a já nyní řeším současnost a ne minulost," říká Suchý.

Co by udělal kdyby se s Wágnerem na hřišti znovu potkal? "Chtěl bych mu v tom případě dokázat, že to bylo tehdy od něho nefotbalové. Hodně mě to tehdy mrzelo, protože jsme hráli dobře a měli jsme na to vstřelit alespoň góla a když jsme od sedmdesáté minuty hráli v deseti, bylo to hrozně těžké a mě to hodně mrzelo. Dokázat mu to tedy nějakým soubojem, že to od něj bylo tenkrát pěkně nefotbalové," chce vrátit půl roku starou epizodu Wágnerovi v rámci fotbalových pravidel.

Na Strahov chodí málo diváků. Čím by je chtěl na stadion přilákat jeden z hráčů slávistického kádru? "Myslím, že když se kouknout na ligovou tabulku, tak motivace nemusí být. Na podzim už dokázali, že fanoušků máme hodně a že se nám teď daří. Tak proč nepřijít na Strahov," položil si na závěr Suchý řečnickou otázku.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články