Zpět na » Synot liga » Falkirk 1 - 0 Celtic

Synot liga - Falkirk 1 - 0 Celtic

0

Líbilo se

18.03. -

Steven Thomson zařídil svou brankou senzační vítězství Falkirku nad Celticem a ukončil tak sérii osmi porážek svého klubu v řadě. Po prohře v Old Firm Celtic znova neuspěl a tak se poslední krok k zisku titulu odkládá na další kolo.

Týmy nastoupily do utkání s lehce pozměněnými sestavami, hlavně na straně hostí chyběli zranění Sno a Vennegoor of Hesselink. Zdravotní problémy z Old Firm měl také ve formě hrající Aiden McGeady, a tak usedl jen na lavičku náhradníků. Na straně domácích se do sestavy po zranění vrátil klíčový hráč Alan Gow. Oba týmy nastoupili v rozestavení 4-4-2. Zmíněné problémy McGeadyho zapříčinily, že netradičně na levé straně zálohy nastoupil Jiří Jarošík.

Chvíli po úvodním hvizdu měl velkou šanci poslat domácí do vedení Carl Finnigan, ale bývalý útočník Newcastlu United po pěkné narážečce s Latapym mířil z 11 metrů vedle. Poté se iniciativy ujal Celtic, a Kasper Schmeichel měl co dělat, aby Nakamurovu přízemní střelu zlikvidoval.

Klíčový okamžik nastal v 7. minutě. Rozhodčí Underhill odpískal pokutový kop po kontaktu Holdena s Beattiem. Faulovaný se postavil k exekuci, avšak netrefil ideálně míč a Schmeichel jeho pokus chytil. Krátce poté domácím přálo štěstí při Hartleyho centru, který Miller jen těsně minul.

V 16. minutě nečekaně udeřili hosté. Carl Finnigan nacentroval do pokutového území a pravé křídlo Steven Thomson poslal z 10 metrů hlavou míč za Borucova záda. Obě strany byly nuceny hrát o 10 hráčích poté, co byli za potyčku vyloučení Finnigan a McManus, kdy domácí útočník uhodil obránce Celticu loktem a ten mu toto nesportovní chování "vrátil" úderem hlavou. Do konce poločasu se už nic nestalo a tak domácí šli do šaten s jednobrankovým náskokem.

Ve druhé půli se očekával nápor Celticu, ten však nepřicházel. Hosté se dožadovali dalšího pokutového kopu po souboji Cregga s Nakamurou, avšak píšťalka pana Underhilla zůstala hluchá. Krátce poté se dalším skvělým zákrokem vyznamenal mladý Schmeichel, který zlikvidoval tvrdou dalekonosnou střelu Nakamury. Domácí svou houževnatostí a vůlí výsledek udrželi a mohou se radovat ze senzačního vítězství, které by je mohlo vytáhnout z delší výsledkové krize.

Milan Mikulka / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články