Zpět na » Synot liga » Bohemians 1905 ovládla CTY GROUP

Synot liga - Bohemians 1905 ovládla CTY GROUP

0

Líbilo se

12.04. - Fotbalový klub Bohemians 1905 mění akcionářskou strukturu. Do akciové společnosti vstoupila finanční skupina CTY Group a.s., která zároveň získala i stadion ve vršovickém Ďolíčku.

Druholigový klub Bohemians 1905 má nového významného akcionáře. Více než 51 % akcií klubu získala finanční skupina CTY GROUP a.s. V akciové společnosti má nadále výrazné zastoupení občanské sdružení CU Bohemians, které provozuje mládežnický fotbal a Družstvo fanoušků Bohemians.


CTY GROUP zároveň s investicí do klubu podpořila svůj vstup i koupí stadionu ve vršovickém Ďolíčku. CTY GROUP odkoupila 100% akcií společnosti Bohemians Real, která stadion vlastní. Po více než třinácti letech je stadion znovu spojen s klubem. Pro Bohemku je to nový milník v novodobé historii a pro fanoušky je to nejdůležitější informace. Fotbalovému klubu Bohemians 1905 v červnu 2007 končila nájemní smlouva na stadionu a hrozilo, že nebude prodloužena. „Bohemians patří do Ďolíčku a jiná varianta ani nepřicházela v úvahu. Byla tak definitivně vyřešena otázka působiště. Co nejrychleji chceme zahájit intenzivní jednání o možnosti rekonstrukce stadionu,“ uklidnil fanoušky na oficiálním webu Bohemians 1905 generální ředitel Barvy a Laky Hostivař a.s. a předseda dozorčí rady Bohemians 1905 a.s. Dariusz Jakubowicz. V souslosti s výstavbou nového stadionu Slavie v Edenu se spekulovalo, že by tam hrála i Bohemka.


Klokani jsou momentálně na čtvrtém místě druholigové tabulky, na druhou příčku však ztrácejí jen čtyři body. Při jejich současné formě je reálné, že by se postupně na druhou postupovou pozici mohli dostat. Za pět odehraných jarních kol si připisovali Bohemians 1905 jako jediní ve druhé lize jen vítězství při skóre 10:2.

Nový majitel prohlásil, že se ztotožňuje s projektem KLOKAN 2010, který do tohoto data počítá s postupem do 1. Gambrinus ligy. Pokud by samozřejmě postup přišel dříve, samotný klub by se mu samozřejmě nebránil. A je docela reálně, že by to mohlo být už letos. Základní kapitál byl příchodem CTY GROUP navýšen ze současných dvou milionů na deset. V případě postupu by samozřejmě muselo dojít k jeho dalšímu navýšení. Klub s největší druholigovou návštěvností – více jak 5 500 chodí na každý domácí zápas by si první ligu jistě hrát zasloužil. V 1. Gambrinus lize by Bohemians 1905 byli na třetím místě v domácích návštěvnostech.

Nová akcionářská struktura Bohemians 1905:
51,19% CTY GROUP a.s.
34,05% CU Bohemians o.s.
10,24% Družstvo fanoušků Bohemians
2,14% Pavel Fráňa
2,14% Jiří Dienstbier
0,24% Emil Buřič

Michal Horáček / FotbalPortal.cz/fc-bohemians.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Nejnovější články