Zpět na » Synot liga » Dušan Švento: Česká liga je lepší než slovenská

Synot liga - Dušan Švento: Česká liga je lepší než slovenská

0

Líbilo se

11.04. - V rozhovoru pro náš web prozradil jeden z nejlepších hráčů největšího aspiranta na titul Slavie Dušan Ĺ vento mimo jiné to, že nelituje odchodu z Ružomberoku do Slavie v loňském létě. "Vůbec mě to nemrzí, sledoval jsem je na dálku a držel jsem jim na dálku palce," říká také mimo jiné.

Během jarní části jste zatím ve všech zápasech Slavie patřil k tomu nejlepšímu, co bylo k vidění na hřišti. Co na to říkáte?
Jsem rád, že se mi na hřišti daří. Hlavně jsem ale rád, že se daří nejen mě, ale i celému kolektivu. Zatím je to tedy super.

Slavia během čtyř jarních zápasů vždy vyhrála, zápas od zápasu se zlepšuje. Myslíte si, že je ta forma výborně načasovaná?
Je pravdou, že hrajeme dobře a že jsme odehráli tyto čtyři zápasy na vysoké úrovni, věříme si, na druhou stranu nechceme nic podceňovat neboť do konce ligy zbývá ještě devět kol a hraje se ještě o sedmadvacet bodů, takže ještě bude spoustu času hovořit o tom, zda je forma dobře načasovaná. Ale myslím si, že je to na dobré cestě.

Letos byla skoro tříměsíční zimní přestávka což vlastně v české lize zatím nebylo. Slavia se s tím vyrovnala excelentně. Byl jste na delší přestávky zvyklí i ze Slovenska, nebo tam byly kratší než jsou tady?
Co se týká časového rozmezí kdy začíná a kdy končí, tak se česká liga podobá slovenské. Liší se to jen asi o týden dříve či později, ale dá se říct, že délka zimní přípravy je srovnatelná v české lize se slovenskou. Ale je pravda, že letošní byla extrémně dlouhá a náročná.

Jak by jste vůbec porovnal českou a slovenskou ligu?
Jak už jsem říkal několikrát, tak vždy jsem říkal, že česká liga je určitě kvalitnější než slovenská a když jsem přestupoval, tak jsem říkal, že je to pro mě krok vpřed, že jdu do něčeho lepšího. A stále považuju českou ligu za dost lepší než-li tu slovenskou.

V české lize působíte skoro už rok a půl, ve Slavii Vám bude končit smlouva, chcete ji prodloužit?
Smlouvu mám do příštího léta, takže ještě o tom bude čas mluvit, Věřím ale, že tomu pomůže víc věcí jako umístění v lize, aktuální forma. O tom je tedy ještě čas hovořit, ale ve Slavii jsem spokojený a jsem rád, že jsem tu.

Výkony ve Slavii Vám pomohly k tomu, aby jste se dostal do slovenské reprezentace, ve které jste spolu s Matejem Krajčíkem. Myslíte si, že to poukazuje na současnou formu Slavie, když oba její krajní záložníci reprezentují?
Slavia nám k tomu pomohla abychom se tam mohli probojovat. S reprezentací sice nemáme tak dobré výsledky, ale s výkony jsem spokojen. A Slavia nám k tomu určitě dopomohla. Druhou otázkou je jak jsme pomohli Slavii tím, že hrajeme kraje zálohy. Podle mě to není totiž jen o nás dvou, ale o celém kolektivu.

Teď se pomalu blíží derby se Spartou, je něco podobného i na Slovensku? Nějaké podobné zápasy?
Na takové úrovni to není, tady tím derby žije celá Praha, na Slovensku žádné takové souboje nejsou. Slavia - Sparta, to je úplně specifické, nedá se to porovnávat s žádným zápasem slovenské ligy. Je to úplně něco jiného.

Jsou pro Vás takovéhle zápasy lepší než proti například Slovácku nebo jinému týmu, proti kterému se těžko namotivuje?
Každý zápas je specifický a do každého zápasu jdeme s chutí zvítězit, ale v derby půjde o víc a je to ještě specifičtější souboj. Jak jsem už říkal, bude to sledovat celá Praha, uvidí to hodně lidí a celý ten zápas bude mít zvláštní náboj.

Ovšem ten zápas je až za dva týdny, do té doby se ještě odehrají dvě kola. Myslíte si, že nepodceníte zápas jak se Slováckem tak s Plzní a nebudete už myslet dopředu na derby?
Určitě ne, protože trenér nás vede k tomu, abychom se soustředili na ty nejbližší zápasy a připravuje nás na to, co nás čeká. Nyní je to zápase se Slováckem a my se tak budeme nyní soustředit pouze na něj.

Proti Slovácku budete hrát teď už svůj několikátý zápas. Za Slovácko pravděpodobně nastoupí Milan Ivana. Myslíte si, že je to jeden z posledních hráčů ve Slovácku, kteří jsou alespoň v průměru české ligy a že je pro něho škoda, že není v lepším týmu - třeba ve Slavii?
Nechci nějak hodnotit Milana Ivanu, ale má smůlu, že se mu nepodařilo angažmá v zahraničí. Myslím ale, že se ještě někde prosadí. Ale zpět ke Slovácku. Myslím, že je tam dvacet dobrých hráčů, tvoří dobrý kolektiv a budou hodně nepříjemní, protože budou tvrdě makat od první do poslední minuty, a to až do posledního zápasu, dá se říct.

Slovácko podle mých inforamcí hraje na jaře daleko lépe venku než doma. Nemyslíte, že to bude třeba snažší zápas než byl ten v Olomouci, nebo bude stejně obtížný?
Dá se říct, že bude ještě těžší, protože když jede první mužstvo na hřiště psoledního, je to vždy jiný zápas a těžký. Jak jsem říkal, nemají co ztratit a budou se snažit bojovat do poslední minuty.

Vy jste někdy v nějakém týmu hrál o záchranu?
Ne, já jsem předtím v Ružomberoku o záchranu nehrál.

A sledujete dneska ještě výkony Ružomberoku?
To sleduju, většinou jen z teletextu a po té minulé famózní sezóně, kdy vyhráli slovenský pohár a celou slovenskou ligu, tak teď nastal určitý zlom, když jim odešli klíčový hráči a buduje se nové kolektiv a letos nebojují ani o titul a ani o záchranu, jsou v takových těch středních vodách a myslím, že si ještě počkají než budou mít dobrý kolektiv jaký měli před touto sezónou.

Mrzí Vás, že jste nebyl u toho titulu Ruža?
Vůbec mě to nemrzí, sledoval jsem je na dálku a držel jsem jim na dálku palce. Já jsem jim to vysvětloval, že jsem v lepším týmu v lepší lize, v lepší soutěži a daří se mi líp než tam, takže určitě nejsem zklamaný.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články