Zpět na » Synot liga » Blog: Příbram jednoduše sestoupit nemůže, Olomouc byla předurčena

Blog: Příbram jednoduše sestoupit nemůže, Olomouc byla předurčena

Blog: Příbram jednoduše sestoupit nemůže, Olomouc byla předurčena © fkpribram.cz - Radost trenérů, hráčů a realizačního týmu Příbrami

2

Líbilo se

18.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram nesestupuje, to Olomouc byla ke konci v Synot lize předurčena. Alespoň tak mluví zástupci Sigmy. Jablonec a Příbram jakoukoliv domluvu odmítají. Výsledek a průběh zápasu však mluví o něčem jiném. Kde je pravda?

Vcelku přesně to řekl bývalý hráč Sigmy a nyní záložník Jablonce Martin Pospíšil. "Chtěli jsme všem zavřít pusu a potvrdit, že to byly spekulace. Remízou jsme si však moc nepomohli. Přišlo mi, že jsme vůbec nechtěli hrát," řekl k možnému ovlivnění utkání pro Právo Pospíšil.

Další jeho vyjádření už ale tak přesné nebylo. "Hráli jsme za olomoucké kluky. Slíbil jsem jim, že to zvládneme," dodal Pospíšil. Těmto slovům (a především slovu "hráli") už moc nevěřím.

Utkání posledního kola mezi Jabloncem a Příbramí jsem neviděl, ale ohlasy jsou jasné. Něco v pořádku opravdu nebylo a nejsem dnešní, abych těmto ohlasům nevěřil.

Jenže jak se mi nezdá výsledek tohoto zápasu, nezdá se mi ani šest branek Sigmy Teplicím. A především, Sigma si všechno mohla uhrát sama. Jen vzpomeňme hned na druhé kolo, kdy Olomouc doma hostila právě Příbram.

Jeden z mála zajímavých momentů (zdroj: fkjablonec.cz)

Domácí ještě v 67. minutě vedli a k bodu měli velmi blízko i v samotném nastavení. Dva góly hostů ale znamenaly tři body pro Příbram. Kdyby Olomouc výsledek udržela, měla by před posledním kolem tříbodový náskok.

A takových příkladů ze strany Sigmy bych našel více. Olomouc si to prohrála především sama, i když podle mého názoru byla pomoc Jablonce evidentní.

Důkaz neexistuje, i když tvrzení šéfa Příbrami Jaroslava Starky mnohé naznačuje. „Když si někdo myslí, že remíza v Jablonci je domluvená, tak je idiot. Ono to tak vypadá, jasný, všechno super, Starka, Pelta, Horník... Já těm lidem vlastně ani nezazlívám, že si myslí tyhle věci. Ale jen ať mi, prosím, někdo poradí, jak se domluvit s dvaadvaceti hráči na hřišti, že nedá nikdo gól. Já tu práci dělám třicet let a neumím to," řekl v rozhovoru pro iSport Starka.

22 hráčů? To podle mě není vůbec potřeba.

Kam dál?

Tomáš Dvořák / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články