Zpět na » Synot liga » Jan Polák pro FotbalPortal.cz

Synot liga - Jan Polák pro FotbalPortal.cz

0

Líbilo se

10.04. - Přinášíme vám rozhovor s taletnovaným libereckým obráncem Janem Polákem. Tento osmnáctiletý konstruktivní obránce se již začíná zabydlovat v základní sestavě Liberce.

Máte jméno jako jiný exliberecký fotbalista. Jak vnímáte neustálé otázky, co máte společného s Janem Polákem, dnes hráčem Norimberku?
Občas se mě samozřejmě někdo zeptá, jestli s Janem Polákem nemám něco společného, ale beru to spíše s úsměvem, nestává se to zase tak často. Jde pouze o shodu jmen.


Když do Liberce přišel za Tomáše Zápotočného v zimě Miloš Brezinský, čekal jste, že se hned v prvním utkání proti Slavii dostanete do základní sestavy?
Snažím se na každém tréninku pracovat s maximálním úsilím a věřím, že tato cesta je správná. Jsem moc rád, že jsem se objevil v úvodních dvou zápasech jarní polosezóny v základní sestavě, ale stejně rychle z ní mohu vypadnout. Příchodem Miloše Brezinského zůstala konkurence v obraně stejná, což je pro nás všechny dobře, protože nás to stále nutí na sobě pracovat a zlepšovat se.


Jak vnímáte konkurenci v libereckém týmu, pokud by se Vám nepodařilo pár zápasů, mohl byste zbytek sezóny prosedět na lavičce?
Rozhodně si nemyslím, že mám základní sestavu jistou, konkurence v Liberci je. Z hlediska výkonnostního růstu je to pozitivní věc.


Pokud byste v Liberci nehrál pravidelně, byl byste nakloněn hostovat v jiném prvoligovém či druholigovém klubu?
Nerad se zabývám něčím, co není aktuální, v tuto chvíli na tuto otázku neumím odpovědět.

Liberec má velmi mladý tým, myslíte se že může reálně pomýšlet na titul?
Samozřejmě, že si to myslím. Většina odborníků sice favorizuje pražská „S“, ale my se určitě nevzdáváme.

Jaký máte názor na práci s mládeží v Liberci, když Slovan nehraje první ligu staršího ani mladšího dorostu?
To je jednoduchá otázka, ale je na ni těžké odpovědět. Klubu takové úrovně jako je Slovan Liberec neprospívá to, že jeho dorostenecké týmy chybí v nejvyšších soutěžích, ale věřím, že se i na této věci pracuje a že v Liberci bude brzy k vidění nejvyšší dorostenecká soutěž.


Co říkáte na porušení životosprávy reprezentantů po zápase s Německem?
Nemůžu nikoho hodnotit ani soudit bez podrobnějších informací, něco jsem si samozřejmě přečetl v tisku. Ale i tyto informace musí brát člověk s nadhledem. Reprezentanti se nezachovali důstojně vůči celému národu ani vůči sobě, mrzí mě to hlavně proto, že spousta mladých lidí i fotbalových nadšenců v nich vidí své vzory a tímto chováním zklamali nejen trenéry, ale i fotbalovou veřejnost.


Dokážete to pochopit ?
Já ne.


Jaký je Váš vysněný klub?
Každý má své sny, ale rád bych si je nechal pro sebe.


Jaká je Vaše oblíbená liga?
Premier League, pro své nasazení a obětavost.


Jak stíháte vrchový fotbal se svým studiem na gymnáziu?
Je to časově náročné, ale moji prioritou je dokončit gymnázium v Liberci, abych měl nějaký základ a pak se uvidí co dál. Skloubit s fotbalem se to dá.


Dostáváte úlevy od profesorů, mají pro fotbalistu ve třídě pochopení?
Ăšlevy nedostávám, zvládám stejný objem učiva jako moji spolužáci, na písemky se většinou připravuji individuálně nebo s pomocí profesorů, kteří mi vychází vstříc a musím jim všem moc poděkovat, protože jsou skvělí.


Co říkáte na FotbalPortal.cz?
Abych se přiznal, tak tyto stránky znám velmi okrajově, ale rád se na tuto adresu někdy podívám.

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články