United na Boxing Day podlehli Stoke City, Arsenal dostal Vánoční nadílku, Diego Costa vystřílel Chelsea remízu s Watfordem
© sportinglife.com - Southampton
0
26.12. -
Ani utkání na Boxing Day proti Stoke City nepřineslo Manchesteru United tolik potřebné vítězství a po prohře 2:0 na Britannia Stadium výrazně hrozí manažerovi Louisi van Gaalovi vyhazov. Christian Benteke rozhodl o výhře Liverpoolu nad prvním týmem tabulky Leicesterem, Chelsea naopak pouze remizovala s Watfordem.
Stoke City 2:0 Manchester United
Branky: 19. Krkič, 26. Arnautovič
Stoke City na domácím hřišti na Boxing Day porazilo 2:0 Manchester United a zvýšilo tlak na manažera Louise van Gaala, kterému po čtvrté prohře v řadě ve všech soutěžích hrozí vyhazov. Van Gaal byl s možným propuštěním spojován už před Vánoci a Bojan Krkič s Markem Arnautovičem svými góly během první půle napjatou situaci na Olf Trafford ještě ztížili.
Nelichotivého primátu se na Boxing Day dočkal trápící se Wayne Rooney, který poprvé během své kariéry zůstal v ligovém utkání zcela zdravý pouze na lavičce náhradníků. Ani tato změna ale United nepomohla, naopak Stoke City vkročili do utkání lépe, což potvrdili v 19. minutě vedoucím gólem poté, co Memphis Depay špatnou malou domů přihrál přesně Glenu Johnsonovi, jenž ještě ve vápně našel lépe postaveného Bojana Krkiče, který poprvé překonal Davida de Geu.
Stoke City se nejméně na pár hodin posunulo na osmou příčku. (zdroj: zimbio.com)
Domácí své vedení navíc o sedm minut později zdvojnásobili, když se volný kop Bojana Krkiče odrazil od zdi k Marku Arnautovičovi, jenž střelou k pravé tyči nedal de Geovi žádnou šanci. Van Gaal už o přestávce stáhl ze hřiště Depaye a do hry poslal Rooneyho a zprvu se zdálo, že tento krok pomohl, když se po Rooneyho pomoci ocitl v gólové šanci Marouane Fellaini, jeho střelu doprostřed brány ale vyrazil Jack Butland. Toho ještě poté prověřil Anthony Martial, ale Stoke si své vedení pohlídalo a získalo důležité tři body.
Přežije Louis van Gaal na lavičce United do Nového roku? (zdroj: zimbio.com)
Stoke City: Jack Butland, Glen Johnson, Ryan Shawcross, Philipp Wollscheid, Erik Pieters, Geoff Cameron (75. Charlie Adam), Glenn Whelan (46. Marco van Ginkel), Xherdan Shaqiri (65. Mame Diouf), Ibrahim Afellay, Marko Arnautović, Bojan Krkić
Manchester United: David de Gea, Phil Jones, Chris Smalling, Daley Blind, Ashley Young, Michael Carrick, Ander Herrera (82. Andreas Pereira), Juan Manuel Mata, Marouane Fellaini, Memphis Depay (46. Wayne Rooney), Anthony Martial
Chelsea 2:2 Watford
Branky: 32. a 65. Costa - 42. z penalty Deeney, 56. Ighalo
Španělský útočník Diego Costa dvěma góly zajistil ve druhém utkání Chelsea pod vedením nového manažera Guuse Hiddinka remízu 2:2 s Watfordem. The Blues přitom mohli z utkání vytěžit všechny tři body, jenže Oscar 10 minut před koncem utkání při pokutovém kopu uklouzl a zahodil tak vítěznou branku.
Blues se od prvních minut snažili udělat dojem, do první větší šance se ale zničehonic dostali hosté, Odion Ighalo však netrefil bránu a naopak Chelsea nezaváhala po jednom z nebezpečných rohových kopů Williana, který nechtěně ještě posunul hlavou Gary Cahill přesně na kopačku Diega Costy, jenž z voleje poslal míč do sítě. Chelsea vedoucí gól ještě povzbudil, ale Watfordu se se štěstím podařilo ještě v první půli srovnat. Roh Bena Watsona sice nepředstavoval větší riziko, ale Nemanja Matič špatně odhadl let míče a zasáhl jej rukou, za což se kopala penalta, kterou Troy Deeney proměnil.
Diego Costa odpověděl na svoji kritiku dvěma góly. (zdroj: zimbio.com)
A 11 minut po startu druhé půle to pro Watford vypadalo ještě lépe, když Ighalovu střelu po přihrávce Jurada nešťastně tečoval Cahill do protipohybu Thibauta Courtoise, jenž již nestihl zareagovat. Chelsea se nicméně tak rychle nevzdala, Willian přesným přízemním centrem našel Diega Costu, který chladnokrevně zakončoval střelou ke vzdálenější tyči.
Patnáct minut před koncem utkání konečně dostal příležitost i náhradník Eden Hazard, jenž o pouhých pět minut později pomohl svému týmu k pokutovému kopu, když byl ve vápně faulován Valonem Behramim. K následné penaltě si stoupl Oscar, ale při rozběhu uklouzl a míč kopl vysoko nad bránu. Chelsea se tak ve druhém utkání pod vedením Guuse Hiddinka musela smířit s remízou 2:2.
Watford si na Stamford Bridge připsal důležitý bod. (zdroj: zimbio.com)
Chelsea FC: Thibaut Courtois, John Terry, Gary Cahill, Branislav Ivanović, César Azpilicueta, Cesc Fàbregas (46. John Obi Mikel), Willian, Oscar, Nemanja Matić, Pedro (75. Eden Hazard), Diego Costa
Watford FC: Heurelho Gomes, José Holebas, Miguel Britos, Allan Nyom, Craig Cathcart, José Manuel Jurado (73. Ikechi Anya), Almen Abdi (69. Valon Behrami), Ben Watson, Étienne Capoue, Odion Ighalo, Troy Deeney (90. Adlène Guédioura)
Liverpool 1:0 Leicester City
Branky: 63. Benteke
Christian Benteke po svém příchodu z lavičky zajistil Liverpoolu na Anfield Road důležitou výhru 1:0 nad vedoucím Leicesterem City a na dálku tak dal Arsenalu příležitost postoupit na první místo tabulky Premier League.
Přestože Jurgen Klopp dal v útoku před Bentekem přednost Divocku Origimu, mohl být od začátku zápasu spokojen s výkonem svého týmu a Philippe Coutinho hned ve třetí minutě těsně minul tyč. Liverpool zcela ovládl první poločas a nebezpečné střely vyslali také Adam Lallana a Emre Can, Klopp nicméně musel už před poločasovou přestávkou střídat, když ze hřiště odkulhal Origi, kterého nahradil Benteke.
Poté konečně ukázal své zuby i Leicester a Simon Mignolet měl velké problémy s pokusem Riyada Mahreze. Do druhé půle už vstoupil Leicester lépe, ale byl to Liverpool, kdo nakonec šel do vedení, když si po hodině hry naběhl Benteke na přízemní centr Roberta Firmina a míč uklidil do sítě.
Christian Benteke se nemusel zastavit u jednoho vstřeleného gólu. (zdroj: zimbio.com)
Leicester bojoval o vyrovnání, ale při šanci Nathana Dyera výborně zakročil Mignolet a v posledních deseti minutách hry mohl naopak pojistit výhru Reds Coutinho, jehož další rána mířila nad bránu. Obrovskou šanci ještě v poslední minutě nastavení dokázal zahodit Benteke, jenž měl před sebou prázdnou bránu, ale Liverpoolu to už tolik vadit nemuselo, protože vedoucí Leicester porazil 1:0.
Liverpool FC: Simon Mignolet, Mamadou Sakho, Dejan Lovren, Nathaniel Clyne, Alberto Moreno, Adam Lallana (90. Joe Allen), Jordan Henderson, Philippe Coutinho (90. Lucas Leiva), Emre Can, Roberto Firmino, Divock Origi (38. Christian Benteke)
Leicester City: Kasper Schmeichel, Robert Huth, Christian Fuchs, Danny Simpson, Wes Morgan, Andy King, Mark Albrighton, Ngolo Kante, Shinji Okazaki (69. Nathan Dyer), Riyad Mahrez (80. Andrej Kramarić), Jamie Vardy (69. Leonardo Ulloa)
Výsledky 18. kola Premier League:
Stoke 2:0 Manchester United (19. Krkić, 26. Arnautović)
Aston Villa 1:1 West Ham (62. z penalty J. Ayew - 45+2. Cresswel)
Bournemouth 0:0 Crystal Palace
Chelsea 2:2 Watford (32. a 65. Costa - 42. z penalty Deeney, 56. Ighalo)
Liverpool 1:0 Leicester (63. Benteke)
Manchester City 4:1 Sunderland (12. Sterling, 17. Touré, 22. Wilfried, 54. De Bruyne - 59. Borini)
Swansea 1:0 West Brom (9. Ki), Tottenham - Norwich 3:0 (26. z penalty a 42. Kane, 80. Carroll)
Newcastle 0:1 Everton (90+3. Cleverley)
Southampton 4:0 Arsenal (19. Martina, 55. Long, 69. Fonte)
Kam dál?
Více informací o Chelsea FC naleznete zde.
Vít Sedlák / FotbalPortal.cz
- Nejlepší strategie sázení na Mistrovství světa 2026
- Sázkový program Mistrovství Světa 2026
- Bayern – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód MAXWIN pro nové hráče (06.2026)
- Atletico – Arsenal: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Bayern: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Liverpool – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Atletico – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Liverpool: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Barcelona – Newcastle: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. City – Real Madrid: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- AZ – Sparta: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Real Madrid – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Nová česká online casina s licencí MFČR v roce 2026
- Pafos – Slavie: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Plzeň – Porto: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Slavie – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. United – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Sparta – Aberdeen: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale favorité 2026: Šance na titul
-
Mason Greenwood se dohodl s...
Olympique Marseille se velkolepý projekt rozpadá jako domeček z karet. Bez klíčových lidí ve vedení, bez trenéra De Zerbiho,... -
Bayern by chtěl ukrást největší...
Jen aby to nedopadlo jako se Sterlingem, doufají fanoušci Liverpoolu. Rio Ngumoha má před sebou zlomovou sezónu, ale již nyní tu... -
Skupina A bude na mistrovství světa v Mexiku, Americe a Kanadě zajímat české fanoušky asi úplně nejvíce. Samozřejmě díky...
-
O Krejčího je zájem. Kam zamíří...
Wolverhampton Wanderers sestoupil a budoucnost českého reprezentačního kapitána v tomto klubu je nejasná. I přes špatnou... -
Kolumbie bude na mistrovství světa...
Mistrovství světa v USA, Kanadě a Mexiku se nezadržitelně blíží. Představitelé pořadatelských zemí i FIFA slibují... -
Tajemnou posilou Realu Madrid je...
Florentino Pérez sice tvrdí, že onou posilou, na kterou má v úterý přijít do jeho klubu obří nabídka, pro Real Madrid... -
Newcastle našel nového brankáře....
Newcastle v této sezóně v brance spoléhal na Nicka Popea a Aarona Ramsdalea. Ramsdale tu ale byl pouze na hostování, které...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal








