Zpět na » Synot liga » Kučera vyzývá Košťála k rezignaci

Synot liga - Kučera vyzývá Košťála k rezignaci

0

Líbilo se

31.03. - Včera poslal členům výkonného výboru ČMFS a taktéž médiím otevřený dopis Dalibor Kučera, předseda Řídící komise ČMFS pro Moravu. V dopise vyzývá manažera české reprezentace inženýra Vlastimila Košťála k odstoupení z funkce.

Přededa svazu Pavel Mokrý byl po přečtení dopisu rozladěn. „Je to od pana Kučery ubohý populismus. Bohužel znovu prokázal, že se řídí heslem, čím na svazu hůř, tím pro něj lépe. Způsob komunikace, který zvolil, je pro mne absolutně nepřijatelný včetně řešení interních záležitostí na veřejnosti. Místo sepisování a rozesílání otevřených dopisů by si měl především zamést před vlastním prahem a věnovat se řízení fotbalových soutěží na Moravě, kde se objevuje řada nedostatků,“ prohlásil Mokrý.

Pokud Košťál nerezignuje sám, může ho odvolat výkonný výbor většinovým rozhodnutím. Podle zákulisních informací však za ním stojí stále osm členů ze třinácti.

„Pan Kučera opakovaně uplatňuje prazvláštní pracovní metody. Místo aby tento svůj názor nejprve prezentoval kolegům na jednání výkonného výboru ČMFS, který se na svém dubnovém zasedání bude určitě důkladně zabývat nedávným kvalifikačním dvojzápasem ve všech souvislostech, poskytne ho jako otevřený dopis paralelně tuzemským sdělovacím prostředkům. A to nemluvě o tom, že v tomto dopise je celá řada zkreslených informací,“ upozorňuje místopředseda ČMFS ing. Jaroslav Vacek. „V současné přehnaně vypjaté situaci, která se kolem české reprezentace v médiích vytvořila, je to od pana Kučery velmi nezodpovědný krok.. Jako člen výkonného výboru ČMFS by měl emoce uklidňovat a ne je kvůli osobním či jiným zájmům záměrně vyostřovat," dodává Vacek.

Dalibora Kučeru hned odsoudili zástupci tří prvoligových klubů, kteří jsou ve výkonném výboru svazu.

„S kolegy Hrdličkou a Starkou jsme se shodli na tom, že postup na mistrovství Evropy 2008, který by byl velkým přínosem a impulzem pro celý český fotbal, máme i přes domácí porážku s Německem stále reálně ve svých rukou. Tak proč by měl nyní manažer národního týmu v polovině rozehrané kvalifikace rezignovat, když má pořád naši plnou důvěru?,“ táže se Radek Bělák.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz/fotbal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články