Zpět na » Synot liga » Národní stadion bude ve Vršovicích!

Synot liga - Národní stadion bude ve Vršovicích!

0

Líbilo se

01.04. - Ĺ ok! Jinak se nedá vyjádřit nejnovější návrh Vlastimila Košťála postavit národní stadion ne na Letné, ale ve Vršovicích!

"Je to konečné stanovisko. Museli jsme k tomu dříve či později dospět, protože bourat Letnou, to by mi asi rvalo srdce," sdělil našemu webu svazový místopředseda. "Ve Vršovicích je navíc ideální místo, nedaleko je železniční stanice, stanice metra, tramvaj, není to příliš daleko od Jižní spojky. Prostě ideální. Jediným problémem bylo to, že Slavia staví svůj vlastní stadion. Nakonec jsme se však s ní dohodli, staveniště převezmeme my a postavíme místo plánovaného stadionu pro jednadvacet tisíc diváků stadion pro rovných padesát tisíc. Slavia jako kompenzaci dostane dvanáct milionů eur, tři její hráči budou povolaní do seniorské reprezentace a na budoucím stadionu bude hrát," dodává Košťál.

V projektu, který máme k dispozici, se počítá s pěti tisíci parkovacími místy, hotelem pro dvěstě lidí a šesti tréninkovými hřišti. Celý objekt bude po dokončení v době reprezentačních zápasů přísně střežen. "Přes ostrahu nepronikne ani myš, natož nějaký escort s prostitutkami či poslíček s alkoholem," upozorňuje Košťál.

Okolo celého areálu bude uměle vytvořený val, na kterém bude ostnatý plot. "Jak říkám, nepronikne ani myš," prozrazuje s úsměvem Košťál. "Leda že by se někdo podhrabal nebo přiletěl helikoptérou," směje se dále.

"Celý projekt je navržen tak, aby stavba nebyla příliš nákladná. Ovšem jelikož by se na stadionu měly v budoucnu hrát zápasy mistrovství Evropy, o které chceme usilovat, finále evropských pohárů a také zápasy případných olympijských her, bude muset být velmi moderní v západním střihu s německou účelovostí a francouzskou elegancí," říká Košťál.

"Stavba bude stát zhruba osm a půl miliardy korun. z čehož je zhruba čtvrtina jako všimné pro úředníky a odměna pro členy výkonného výboru. Ta bude rozdělena jednoduchým klíčem. Všichni členové dostanou dohromady pětinu odměny, zhruba tedy dvě stě milionů, já dostanu na svoje konto ve Ĺ výcarsku zbytek," přibližuje svazový místopředseda cenu projektu. "Vše by se mělo zaplatit z mýtného, které bude za průchod branou areálu pět euro. Platit budou všichni bez vyjímky, i hráči a novináři. Za použití sociálního zařízení bude poplatek dvě eura, při pěti lidech je množstevní sleva pět eurocentů. Vše by mělo být splaceno zhruba do pěti let, poté bude stadion ziskový," říká Košťál.

"Na stadionu totiž nebude hrát jen reprezentace, počítá se i se Slavií, která bude mít luxusní vybavení v šatně - deset počítačů, internet a několik LCD televizí. Bohemians svojí šatnu nebude mít tak honosně vybavenou, bude jí muset stačit jedna velká televize pro rozbor zápasů a dva počítače s připojením na internet. Uvažujeme i o tom, že by zde evropské poháry hrála Sparta," končí telefonický rozhovor s Vlastimilem Košťálem, mužem, který nejvíce poslední dobou hýbe českým fotbalem.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články