Zpět na » Synot liga » Sigma Olomouc - Kladno 2:0 (1:0)

Synot liga - Sigma Olomouc - Kladno 2:0 (1:0)

0

Líbilo se

19.04. - Olomouc v prvních pěti jarních zápasech nezískala ani bod a pomalu, ale jistě klesala ke dnu ligové tabulky. V dnešním zápase se utkala s dalším týmem se záchranářskými schopnostmi, s Kladnem.

"Olomouc klesá ke dnu a další neúspěch už by se jí mohl stát osudným. Doma zkrátka a dobře musí Kladno porazit," tvrdil v tipovačce Jakub Otava, komentátor Galaxie Sport. "To je pro existenční zápas domácí tým a možná i pro trenéra Petrželu. Olomouc na jaře ještě nevyhrála, takže už musí zabrat a to zvlášť s Kladnem, které patří také mezi ohrožené týmy. Takže tipnu si jedničku, protože Olomouc už prostě to musí zlomit a musí už zabrat, protože kdyby nezvládla už ani tento zápas, tak by ji velmi bezprostředně už hrozil sestup do druhé ligy," doplnil ho jeho kolega Tomáš Radotínský.

V základní sestavě nezůstala niť suchá, když trenér Petržela udělal několik změn. Staronový hráč základní sestavy Onofrej nejprve odcentroval z levého rohu pokutového území do vápna, kde se prosadil Janotka a skluzem otevřel skóre. Olomouc tak na jaře poprvé šla do vedení!

Poté se hráči Sigmy uklidnili. Před svojí brankou byli pečlivý, pilní byli i v ofenzivě, ale nic dlouho nemohli vymyslet na dobře organizovanou obranu Středočechů. Ani ti však domácího brankáře Lovásika příliš neohrozili, dobře si počínala i nově utvořená mladá stoperská dvojice Sigmy ve složení Komárek - Ĺ kerle.

Po hodině hry si domácí pojistili po trefě Melinha vedení, když se trefil po zpětné přihrávce Schulmeistera. Olomouc tak na jaře získala první body a hned tabulkou vystoupala vzhůru na třinácté místo.

Branky: 13. Janotka, 60. Melinho. Rozhodčí: Kovařík - Kordula, Novák. ŽK: Rýdel, V. Schulmeister - Strnad, Kousal, Killar. Diváci: 3853.

Olomouc: Lovásik - Jindřišek, Komárek, Ĺ kerle, Randa - Janotka, Onofrej (90. Petr), Rýdel, Melinho, Pulkert (88. Hartig) - V. Schulmeister (76. Hochmeister). Trenér: Petržela.
Kladno: Pavlík - Ĺ imůnek, Farbák, Killar, Hamouz - Cigánek (58. Ĺ elicha), Strnad, Gecov (71. Simpson), Kalina (79. Čáp) - Radzinevičius, Kousal. Trenér: Koubek.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Noviny
Nejnovější články