Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Synot liga » Souboj dvou celků bez výhry mezi Bohemkou a Olomoucí skončil remízou, Příbram přestřílela Teplice

Souboj dvou celků bez výhry mezi Bohemkou a Olomoucí skončil remízou, Příbram přestřílela Teplice

Souboj dvou celků bez výhry mezi Bohemkou a Olomoucí skončil remízou, Příbram přestřílela Teplice © fkpribram.cz - Roman Bednář

2

Líbilo se

08.08. - REVIEW Sobotní program Synot ligy přichystal souboj dvou celků, které na výhru doposud čekaly - Bohemians a Olomouc. Nicméně ani po dalších devadesáti minutách neskončilo, neboť na vedoucí gól hostujícího Vašíčka odpověděl za pár minut Šmid. Příbram ve druhém zápase sice ztratila dvoubrankový náskok, ale nakonec Teplice přeci jen porazila.

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 doma zaváhali i s druhým nováčkem nejvyšší soutěže. "Klokani" ve třetím ligovém kole remizovali 1:1 s Olomoucí a nenapravili úvodní porážku 0:1 od Zlína. V Ďolíčku padly obě branky už v úvodní půlhodině, na vedoucí trefu Václava Vašíčka odpověděl Michal Šmíd. Obě mužstva mají po třech zápasech shodně dva body. Olomouc v sedmatřicetistupňovém vedru začala živěji než Bohemians a ve 14. minutě se dočkala odměny. Na Vepřekův rohový kop si naskočil Vašíček a umístěnou hlavičkou překonal domácího brankáře Zlámala.

Obrana Sigmy i s čerstvou srbskou posilou Radakovičem v úvodu fungovala dobře a domácí pouštěla jen k nepříliš razantním střelám z dálky. Až ve 26. minutě po přetaženém rohu vrátil Šírl míč do šestnáctky, kde Šmíd také hlavou vyrovnal. Téměř vzápětí mohl hostům vrátit vedení Petr, ale jeho pohotový halfvolej Zlámal dobrým zákrokem vytěsnil na roh.

První velkou šanci druhé půle si vypracovali opět Hanáci. Po hodině hry Navrátil našel před brankou Plška, který však střelou z první přestřelil. Pak zahrozili i Bohemians. Acostův průnik skončil tečovanou střelou do boční sítě a z následného rohu Gajič namířil přímo do náručí olomouckého gólmana Buchty. V závěru si ani jeden z týmu zajímavější možnost nevypracoval, pouze domácí náhradník Schick hlavičkoval nad branku. Bohemians tak neporazili Olomouc v pátém ligovém souboji za sebou.

Bohemians Praha 1905 - Sigma Olomouc 1:1 (1:1)

Branky: 26. Šmíd - 14. Vašíček

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Šmíd, Gajič, Šírl - Jindřišek, Jirásek - Acosta, Čížek (77. Akulinin), Mosquera (77. Bartek) - Mikuš (62. Schick)

Olomouc: M. Buchta - Hála, Rajnoch, Radakovič, Vepřek - Navrátil, Houska, Plšek, Petr (81. Zahradníček) - Halenár (85. Chorý), Vašíček (70. Ordoš)


Fotbalisté Příbrami ve 3. kole první ligy doma vyhráli nad Teplicemi 3:2. Už v 5. minutě se prosadil hlavou Jan Rezek, o zvýšení se postaral po netradičním signálu z pokutového kopu Roman Bednář. Teplicím sice zařídil srovnání dvěma góly Martin Fillo, ovšem výhru domácím vystřelil Josef Hnaníček. Příbram tak porazila Teplice teprve podruhé z posledních 10 duelů. Příbram chtěla navázat na výhru v Olomouci a od začátku byla směrem dopředu nebezpečnější než Teplice. Už v páté minutě se domácím vydařil brejk, Štípek z levé strany odcentroval šajtlí na vzdálenější tyč, kde byl volný Rezek a hlavou nedal šanci brankáři Grigarovi.

O dvě minuty později, předvedl na hranici vápna míčovou ekvilibristiku Bednář, vypálil z otočky a Grigar se musel hodně natahovat, aby míč vyrazil. I Teplice se snažily, ovšem v útoku jim chyběla větší přesnost. Největší šanci tak měl Breite, který ale z úhlu trefil jen boční síť. To na druhé straně se po standardní situaci dostal míč k Rezkovi, jehož skákavou střelu musel Grigar vytahovat nad břevno. Ve 40. minutě pak po další standardce svedl Hošek zápasnický souboj s Bednářem, domácího útočníka zalehl a sudí Houdek nařídil pokutový kop pro domácí.

Míč si vzal Pilík a rozhodl se pro efektní ale riskantní signál, kdy místo přímé střely míč jen posunul na nabíhajícího Bednáře, který prostřelil Grigara. Sudí Houdek však gól neměl uznat, jelikož Bednář vběhl do pokutového území dříve, než se Pilík dotkl míče. Následovat tak měl místo gólu nepřímý volný kop pro Teplice. Hostům se povedlo hned v úvodu druhé půle duel zdramatizovat. Fillo obral o míč Krameše, který promáchl při pokusu o malou domů, šel sám na Hrušku a efektně ho přehodil. V 58. minutě pak bylo srovnáno. Končal ve vápně stáhl Vondráška a nařízenou penaltu proměnil znovu Fillo, který ještě na jaře oblékal dres Příbrami.

Příbram si však v 70. minutě vzala vedení zpět poté, co Končal zleva odcentroval na zadní tyč, kde vyskočil nejvýše Hnaníček a hlavou zblízka mířil přesně. Poprvé v kariéře se tak trefil ve dvou utkáních po sobě. Teplice ještě bojovaly, ale dostaly se jen k hlavičce Vondráška, kterou si Hruška pohlídal.

1. FK Příbram - FK Teplice 3:2 (2:0)

Branky: 5. Rezek, 41. Bednář, 70. Hnaníček - 47. a 58. z pen. Fillo

Příbram: Hruška - Sus, Hájovský, Zápotočný, Končal - Hnaníček, Krameš (51. Hadaščok) - Pilík, Rezek (90. Tregler), Štípek (80. Jiří Mareš) - Bednář. Trenér: P. Tobiáš.

Teplice: Grigar - Dressler, Lüftner, Hošek, Krob - Ljevakovič (80. Kapolongo) - Vondrášek (76. Hora), Vachoušek (83. Táborský), Breite, Fillo - Potočný


Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 2:2 (2:1)

Branky: 14. a 28. Narh - 36. vlastní Kouřil, 53. Skalák

Ostrava: Pavlenka - Frydrych, Kaša, Kouřil, Holzer - Ježdík, Mensah - Mondek (86. De Azevedo), Kukec, Engelmann (67. Mišák) - Narh (58. Alispahič). Trenér: Korytář.

Mladá Boleslav: Šeda - Bartl, Šisler, Kúdela, Bořil - J. Rada, Malpon (46. Ščuk) - Zahustel (46. Baroš), Magera, Skalák - Čermák (81. Chramosta)

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, ČTK

Související odkazy
Nejnovější články