Zpět na » Synot liga » Tiskovka: Derby nemá jasného favorita

Synot liga - Tiskovka: Derby nemá jasného favorita

0

Líbilo se

19.04. - Tisková konference před derby Sparty a Slavie nezakryla zklamání pražských týmů ze včerejších porážek. Zástupci klubu z Letné i z Edenu se vzájemně respektují a uvědomují si důležitost pondělního souboje. O držiteli titulu se však podle Sparťanů i Slávistů rozhodne později.

Na tiskovou konferenci do hotelu Hoffmeister dorazil za Spartu kouč Bílek, kapitán Řepka a legenda Václav Mašek. Slávisty zastupoval trenér Jarolím, pamětník Peter Herda a útočník Stanislav Vlček. Vlček svojí přítomností nahradil kapitána Lukáše Jarolíma, jeho účast byla avizována.

Kapitánem Slavie bude Hrdlička
Slávistický kouč Karel Jarolím do derby nasadí s největší pravděpodobností jako kapitána Tomáše Hrdličku. Středopolař by tak zastoupil vykartovaného Lukáše Jarolíma. Hosté zatím nevědí, zda budou moci nasadit proti Spartě Petra Jandu a Martina Latku.

Kdo je favoritem?
Za favorita derby označil Michal Bílek překvapivě mužstvo z Edenu. Podle Tomáše Řepky se konkurenti z Edenu ocitají v této pozici jen díky dvoubodovému náskoku. Karel Jarolím odhaduje šance padesát na padesát. O slabinách a přednostech svých konkurentů aktéři pondělního zápasu nechtěli hovořit. Vlček i Řepka jsou si ovšem, podle svých slov, charakteristik soupeře dobře vědomi. Ăščastníci tiskovky se shodli, že o titul nebojují pouze pražské kluby. Ze slov trenérů je patrné, že jako své konkurenty respektují i Liberec s Mladou Boleslaví.

Ăščastníci tiskové konference se krátce vyjádřili i ke včerejším prohrám. Příliš sdílní však nebyli. Zdálo se, že jejich myšlenky se již zcela ubírají k pondělnímu vzájemnému souboji. Ve středu sice prohrály oba pražské kluby, přesto každá z porážek má jinou hodnotu. Sparta klopýtla na jaře již potřetí, oproti tomu Slavia s Plzní přišla o prodloužení série šestnácti utkání bez prohry.

Derby bude poznamenáno i včerejším úmrtím sparťanské legendy Andreje Kvašňáka. Na autora téměř tří stovek gólů v rudém dresu zavzpomínal Václav Mašek. Mašek označil Kvašňáka za skvělého kamaráda i spoluhráče. Památka sparťanského kanonýra bude uctěna minutou ticha před výkopem derby. Domácí navíc nastoupí s černými páskami.

Václav Mašek: "Derby není běžný zápas"
Peter Herda vyslovil přání, aby derby pro Slavii dopadlo lépe než včerejší duel s Plzní. Václav Mašek odmítl často slýchanou poznámku současných fotbalistů rudých a sešívaných, že derby je zápas jako každý jiný. Mašek vyzdvihl výjimečnost vzájemných soubojů pražských týmů. Nebývalou rivalitu a vzrušení mezi hráči a fanoušky obou mužstev podle něj nelze popřít.

Trenéři i hráči myslí na fanoušky
Michal Bílek si pochvaloval zájem diváků o derby. Předpokládá proto skvělou atmosféru a věří v kvalitní hru. Vyhraje podle něj lepší tým. "Hlavně, aby se diváci bavili"; popřál zápasu Stanislav Vlček. Tiskový mluvčí Sparty uvedl, že lístky na zápas rudých se sešívanými byly rozebrány během patnácti hodin, tedy v rekordním čase. Ĺ ance získat vstupenky stále existuje. Do prodeje totiž půjdou nevyzvednuté zarezervované lístky. Pravděpodobnost, že se derby zúčastní i ten, kdo v tuto chvíli nemá zakoupenou vstupenku, je ovšem velmi malá.

/

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články