Zpět na » Synot liga » Rzeszoto na jaře dochytal

Synot liga - Rzeszoto na jaře dochytal

0

Líbilo se

16.04. - Páteční výrazné vítězství FC Vysočina nad Vítkovicemi zkalilo nepříjemné zranění gólmana Branislava Rzeszota. Ten se tak bohužel zařadil k trojici hráčů, které trápí vážně zraněná kolena, a rozšířil jihlavskou marodku.

Dvaatřicetiletý slovenský gólman se zranil při dopadu po nenápadném vzdušném souboji s hostujícím obráncem Cvernou. Pozápasová diagnóza potvrdila natrženou či přetrženou achilovku, která jihlavskou jedničku na jaře mezi tři tyče s určitostí nepustí. Gólman je nyní na Slovensku, kde podstoupí operaci.


Ještě delší pauza s velkou pravděpodobností čeká na ofenzivního záložníka Jiřího Malínka. Ten si z duelu na Žižkově odnesl přetržený přední křížový vaz v koleni. „Diagnózu potvrdila arteroskopie. V současné době rehabilituji a zvažuji, zda podstoupím plastiku přetrženého vazu. Druhou možností je věřit, že svaly koleno udrží. Toto řešení však není ideální. S velkou pravděpodobností mne tak čeká dlouhá a nepříjemná pauza. Moc mne mrzí, že u závěra jara nebudu moci být na hřišti,“ uvedl Malínek.


Za Rzeszota by mohl naskočit Petr Tulis, který už odchytal jeden zápas v této sezóně. K dispozici má ještě Jihlava šestatřicetiletého Libora Macháčka.


Dalším pacientem lékaře jihlavských fotbalistů MUDr. Čepery je útočník Vladimír Peška. Ten v zimě předčasně ukončil neúspěšné hostování v olomoucké Sigmě a zařadil se do přípravy juniorky FC Vysočina. Do jarních zápasů MSFL však zasáhnout nestihl. Na počátku března se totiž zranil v přípravném utkání proti Hradci Králové, ze kterého si odnesl natržený křížový vaz. Přestože původní diagnóza byla po arteroskopii optimistická a hovořila zhruba o měsíční pauze, tak realita není tak přívětivá. „Běhám, posiluji a postupně zvyšuji intenzitu tréninku. Bohužel, vždy ke konci týdne mi koleno oteče. Chystám se proto ve středu na magnetickou rezonanci, která by mohla případnou komplikaci odhalit. I proto je v tuto chvíli nemožné říci nějaký termín návratu na hřiště,“ řekl zklamaný útočník.


Výrazně příznivější informace hlásí další a rekonvalescent Libor Baláž: „Dnes už jsem konečně začal trénovat s týmem. Ještě si však v určitých cvičeních a situacích ulevuji. Nechci totiž nic uspěchat, aby mi koleno neotékalo. Zároveň mimo tréninky „A“ mužstva běhám a doháním kondici. Pokud bude v tomto týdnu vše bez komplikací, tak se příští týden naplno zapojím do tréninku,“ informoval o stavu svého kolene Baláž.


Jihlava v současné době útočí na postup do 1. Gambrinus ligy a tyto zranění působí týmu z Vysočiny značné komplikace. Tým je současně na třetím místě a na druhou HFK Olomouc ztrácí pouze bod.

Michal Horáček / FotbalPortal.cz/fcvysocina.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články