Zpět na » Synot liga » Poslední kolo Synot ligy: Liberec výhrou v poháru ubral místo v Evropě, o poslední volné se popere Boleslav s Příbrami

Synot liga - Poslední kolo Synot ligy: Liberec výhrou v poháru ubral místo v Evropě, o poslední volné se popere Boleslav s Příbrami

Poslední kolo Synot ligy: Liberec výhrou v poháru ubral místo v Evropě, o poslední volné se popere Boleslav s Příbrami © fcslovanliberec.cz - David Pavelka se raduje z vyrovnávací branky proti Seville

0

Líbilo se

30.05. - PREVIEW Titul Plzni, sestup vyřešen. Jediným iks v ligové rovnice je zatím čtvrté místo v tabulce, jehož obyvatel si v příštím ročníku zahraje předkolo Evropské ligy. O tom, že se do Evropy nejde i z pátého místa „zařídil“ svým vítězstvím v domácím poháru Slovan Liberec. O cennou bramborovou medaili se tak poperou Mladá Boleslav s Příbramí.

Oba kluby mají před posledním zápasem letošního ročníku Synot ligy shodný počet 43 bodů a jednoznačně stanovený cíl - pokud budou chtít od července brázdit evropské pohárové vody, musí ukořistit čtvrtou příčku. Pátý v řadě zůstane plonkový. Ovšem nemuselo tomu tak být.

Ve středečním finále domácího Poháru FAČR totiž hrál Jablonec s Libercem a jelikož Peltovi hoši už měli postup do EL zajištěn přes domácí ligu, v případě jejich vítězství nad Slovanem by šel do druhé nejvýznamnější klubové soutěže i pátý celek tabulky. Jenže to se nestalo, trofej získal podruhé v historii Liberec a tak perná bitva může začít.

Teoreticky lepší výchozí pozici má Mladá Boleslav. Za prvé v její prospěch hrají vzájemné zápasy. Doma porazila Příbram 4:1, U Litavky sice podlehla 0:2, ale v součtu je na tom pořád lépe. A za druhé v posledním kole hraje doma proti Jihlavě. Chybět ale trenéru Jarolímovi budou Hůlka, Skalák a Ďuriš.
Příbram jede na půdu mistrovské Plzně a ačkoliv Viktorii o nic nejde, nebude se chtít rozloučit s úspěšným ročníkem nějakou blamáží. Trenér Tobiáš bude postrádat zraněné Filla a Boháče.

Kromě pohárových příček ještě zbývá objasnit vítěze individuální trofeje. Který borec si po závěrečných devadesáti minutách sezóny nasadí korunu pro krále ligových střelců? Bude to Sparťan David Lafata anebo Slávista Milan Škoda?

Ještě před posledním kolem měl navrch šutér z Letné. Vedl o jeden gól. Ovšem z Edenu podali protest proti brance z 27. kola, která podle mínění sešívaného klubu neměla být vlastní (příbramský Zápotočný), ale její autorství mělo patřit právě hrotovému útočníkovi Škodovi. Statistici nakonec kývli a tak je momentálně stav zcela vyrovnaný 19:19. Třetí v pořadí, Libor Došek ze Slovácka, které hraje shodou okolností právě na Slavii, už do boje o trofej s 15 trefami zřejmě nezasáhne.

„Často říkám, že stačí dát balón do vápna - a David si ho tam najde a o zbytek se postará sám... V šestnáctce je úžasný. Ani v posledním kole nemůžeme hrát všechno jen na něj. Ale když bude možnost, určitě mu přihrajeme. Nejen kvůli králi střelců, jsme na to prostě zvyklí," uvedl do médií spoluhráč Lafaty Ladislav Krejčí.

„Těžko se pro poslední zápas nazkouší, aby kluci hráli jen na mě, tak to rozhodně nebude. Hlavní je přece týmový výsledek. Zatím jsme se bavili jen o tom, že normálně nejsem určený na penalty, ale teď bych na ni případně šel," reagoval Škoda.


Kompletní program 30. kola Synot ligy:

Sobota 30. května, výkop všech zápasů v 17.15

Sparta - Bohemians
Plzeň - Příbram
Mladá Boleslav - Jihlava
Slavia - Slovácko
Ostrava - Dukla
Brno - Jablonec
Liberec - České Budějovice
Teplice - Hradec Králové

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články