Zpět na » Synot liga » Boj o Evropu vrcholí – Sparta potřebuje pro LM pojistit druhou příčku, na start v EL mohou dosáhnout i osmí Bohemians

Synot liga - Boj o Evropu vrcholí – Sparta potřebuje pro LM pojistit druhou příčku, na start v EL mohou dosáhnout i osmí Bohemians

Boj o Evropu vrcholí – Sparta potřebuje pro LM pojistit druhou příčku, na start v EL mohou dosáhnout i osmí Bohemians © fkteplice.cz - Teplice hrají na Dukle

0

Líbilo se

22.05. - PREVIEW Hlavní tajenky letošního ročníku Synot ligy už jsou vyluštěny. Titul má Plzeň, do druhé ligy sestupují Budějovice s Hradcem. O tom, které týmy nás budou reprezentovat v pohárové Evropě, ale ještě rozhodnuto není. Zápasy 29. kola mohou hodně napovědět.

Plzeň v pondělí nezaváhala, dokázala doma po výhře 2:0 nad Jihlavou získat potřebné tři body a potřetí během pěti let se tak radovat z mistrovského titulu. Znamená to, že poslední dva zápasy již odehraje jen o čest a prestiž, jako ten zítřejší na Boheminas. Také klokani díky výhře v Brně, odkud byly tři body vzhledem k průběhu zápasu až možná nečekaně bohatá prémie, už nemusí řešit, jestli se bude v Ďolíčku hrát liga i po prázdninách.

I když vlastně ano, protože vzhledem k potvrzení licence se musí vyjasnit majetkové a vlastnické náležitosti. Do hry se proto narychlo chce vložit i pražský magistrát a pokusit se stadion od současného majitele odkoupit. Bez něj si totiž příznivci zelenobílých nedokáží svůj fanouškovský život vůbec představit.

Když už je řeč o stadionech, shodou okolností jméno jednoho slavného z prvoligové mapy nadobro zmizí. Ostravské Bazaly. Není to ale ze sportovních důvodů. Baník měl sice na jaře formu prachmizernou a propadl se až k nebezpečnému pásmu sestupu, ale nakonec se mu účast v Synot lize 15-16 uhájit podařilo. Nicméně areál na Bazalech už nevyhovoval požadavkům a tak se ostravský Baník odstěhuje od příští sezóny na nově zrekonstruovaný stadion ve Vítkovicích.

Ale pojďme zpět k ligové zápletce a pranici o posty do Evropy. Definitivně rozhodnuto zatím ještě není o držiteli druhého místa, které dává, stejně jako mistrovské Plzni, právo účasti v Lize mistrů a s tím spojenou možnost boje o téměř 400 milionů eur v případě postupu do základní skupiny.

Nejvýhodnější pozici zatím třímá pražská Sparta. Na druhé příčce má před třetím Jabloncem náskok pěti bodů. K definitivní jistotě ale potřebuje ve zbývajících kláních v Budějovicích a doma s Bohemians urvat minimálně bod.

Do Evropské ligy mají letos přístup celky na třetím a čtvrtém místě. Jablonec (v případě, že nepředběhne Spartu) má postup jistý. O čtvrté místo se ale ještě strhne slušný boj. Nejvýhodnější pozici má Mladá Boleslav, která na čtvrté pozici hájí dvoubodový náskok. Nicméně šanci pro další kluby může přihrát Jablonec. Pokud totiž zvítězí ve středečním finále Poháru FAČR nad Libercem, uvolní jeden lístek do evropského vlaku i pátému celku tabulky.

A zde má momentálně nejslibnější vyhlídky Příbram (hraje s Brnem), i díky remíze v posledním kole v Teplicích. Ty byly (a stále jsou) pro Středočechy nejpřímějším konkurentem. Do hry ještě mohou zasáhnout i dva kluby z Prahy - sedmá Dukla (37 bodů) a osmí Bohemians (34 bodů). Hodně do boje může promluvit utkání, jež se hraje na Julisce, kam přijedou Teplice.


Program 29. kola Synot ligy

Sobota 23. května, výkop všech zápasů v 17.15

Hradec Králové - Slavia
Jablonec - Ostrava
Dukla - Teplice
Jihlava - Liberec
Příbram - Brno
Slovácko - Ml. Boleslav
Bohemians - Plzeň
Č. Budějovice - Sparta

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Nejnovější články