Zpět na » Synot liga » Radek Dosoudil: Mrzí mě, že jsem přišel o derby

Synot liga - Radek Dosoudil: Mrzí mě, že jsem přišel o derby

0

Líbilo se

06.05. - V rozhovoru se stoperem Radkem Dosoudilem, sice odchovancem Sparty ale nyní kmenovým hráčem Slavie, jsme si popovídali nejen o jeho vyloučení na Slovácku, ale i o nadcházejícím zápase Slavie s Jabloncem, za který sám také hrával.

Toto kolo jede Slavia do Jablonce, za který jste hrával. Bude to pro vás nějaký speciální zápas?
Tak je to jiný zápas, hodně se tam těším. Určitě vypíšu i nějaké speciální prémie. Ale na druhou stranu se nic nemění na tom, že musíme vyhrát.

Myslíte si, že se konečně podaří prolomit střeleckou mizérii? Bez toho se v Jablonci těžko vyhraje.
Hodne jsme na tom během týdne pracovali, tak doufám, že se to projeví už v Jablonci. V kabině je cítit, jak moc to chceme zlomit. Je to o jednom gólu, pak věřím, že se to zlomí.

Jablonec navíc moc gólů nedostává, když se na to tak ted koukám, dostal na jaře osm branek - a to hrál na Spartě či s Boleslaví.
Mají zkušené hráče v obraně, zkušeného gólmana, takže se není čemu divit. Určitě to bude težké, ale já věřím, že nějaké góly vstřelíme.

Dá se vypozorovat nějaká změna v sestavě? Proti Kladnu překvapivě byl v základu Gaucho.
Během týdne jsme nějaké nácviky dělali, ale sestavu se dozvíme až v den zápasu. U Gaucha byla škoda, že nevstřelil branku, určitě by vše vypadalo jinak.

To je pravda, byla smůla že netrefil ze dvou metrů odkrytou branku. Proč si myslíte, že se mu v letošní sezoně vůbec nedaří?
Je to o golu. Problém není v tom, že by byl špatný fotbalista, ale útočník potřebuje dávat góly. Kdyby mu tam spadla nějaka "šmudla" určitě by to z něho spadlo.

Slavii se nedaří výsledkově a vlastně ani střelecky od zápasu na Slovácku, ve kterém jste dostal červenou kartu. Vyčetli vám ji hodně spoluhráči?
Byla to moje chyba, ale už to nevrátím. Kluci mi to nevyčítali. Mě samotného to mrzelo, navíc jsem přišel o derby (smutně).

Stane se, ovšem co jste říkal tomu, že zatímco na Slovácku měl rozhodčí celkem přísný metr v posuzování faulu, v derby to naopak rozhodčí dost pouštěl? At již podobný skluz jaký jste udělal vy na Slovácku, nebo zajetí do brankářů na obou stranách, Tomáš Řepka měl také dostat dvě žluté karty. Není to podle vás škoda, že jsou v posuzování takovéto velké rozdíly?
To jsou věci, které štvou asi nejen mě. V derby byla spousta momentů kdy jsem mel vztek, že rozhodčí pouštěl některé dost ostré fauly. Navíc Řepka měl být za to strčení vyloučen.

Možná ani tak ne za to strčení, ale měl v zápase další asi dvě nebo tři situace, které se měly ohodnotit žlutou kartou. Je i o jménu hráče, co myslíte? Že si rozhodčí nedovolí vyloučit právě třeba Řepku nebo dříve Poborského či Kuku.
Možná trošku to o jménu je, ale záleží na rozhodčím jaký nastaví metr. Od toho musí vézt celý zápas.

Myslíte si, že rozhodčí jsou v české lize problémem? Že by se to vyřešilo třeba tím, že by tu pískali důležité zápasy zahraniční sudí?
Já se hodně koukám na zahraniční fotbalové soutěže a musím uznat, že rozhodčí dělají chyby úplně všude. Neviděl bych to zase tak černě. Rozhodčí jsou také jen lidé.

Na jakou ligu koukáte nejraději?
Nejraději na anglickou. Ta u mě vítězí na plné čáře (usměje se).

Takže jednou by jste se chtěl dostat do nějakého anglického týmu? Tipuju Arsenal nebo Manchester?
Tak to je sen asi každého fotbalisty, ale jsem realista. Krásně se na tyto týmy kouká. Fanoušci povzbuzují celý zápas - prostě nádhera.

Tak ale sny jsou tu od toho, aby se za nimi šlo. Martin Latka už si taky atmosféru PL vyzkoušel. Ptal jsem se ho na to, zda je to fakt zážitek na celý život hrát před takovou atmosférou?
Samozřejmě jsem se ho ptal. Říkal, že jakmile zkusíte Premier League, tak uz byste nikam jinam nešel.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články