Zpět na » Synot liga » Synot liga se vrací: Plzeň přivítá České Budějovice, Sparta se střetne s Příbramí a Jablonec míří na Slovácko

Synot liga se vrací: Plzeň přivítá České Budějovice, Sparta se střetne s Příbramí a Jablonec míří na Slovácko

Synot liga se vrací: Plzeň přivítá České Budějovice, Sparta se střetne s Příbramí a Jablonec míří na Slovácko © fcviktoria.cz - Radost plzeňských fotbalistů

2

Líbilo se

Včera 07:29 - PREVIEW Po téměř tříměsíční pauze se každý fotbalový fanoušek konečně dočká. Zimní přestávka totiž končí a začíná jarní část Synot ligy, která rozhodně nabídne mnoho zajímavého. Komu se do druhé poloviny sezóny povede vykročit vítězně?

Slovácko - Jablonec

V páteční předehrávce prvního jarního kola zamíří Jablonec na Slovácko. Severočeši, kteří mají v letošním ročníku Synot ligy ty nejvyšší ambice a budou se chtít pokusit promluvit do boje o titul, musí na jihu Moravy bezpodmínečně bodovat, aby stále drželi krok s Plzní a Spartou.

Do karet by jim mohlo hrát to, že zatímco se jim na venkovních hřištích na podzim celkem dařilo a vyhráli většinu zápasů, tak Slovácko doma příliš silné nebylo a ke čtyřem výhrám si připsalo i stejný počet porážek.

Podzimní vzájemný duel o možném favoritovi zápasu příliš nenapoví, neboť první utkání těchto týmů v letošní sezóně skončilo nerozhodně 1:1.

Tip FotbalPortal.cz: 0:2


Slovan Liberec - Slavia Praha

První jarní kolo svede proti sobě také týmy Liberce a Slavie. Mužstva, která by se nejraději pohybovala na úplně jiných příčkách tabulky, než na kterých se po podzimní části nachází.

Podstatně hůře je na tom ale Liberec, který ještě v loňské sezóně bojoval o prvenství a následně i o evropské poháry, a nyní je až předposlední. Nemůže se však ničemu divit, neboť pouhé 2 vítězství za 16 zápasů jsou velmi málo. Ani Slavia ovšem nemá nic jistého a to i přesto, že se nachází na osmém místě tabulky.

Na jednu stranu jí sice schází pouhých šest bodů na čtvrté místo zajišťující kvalifikaci do Evropské ligy, na tu druhou má před předposledním Libercem náskok pouhých pěti bodů.

Tip FotbalPortal.cz: 0:1


Viktoria Plzeň - České Budějovice

Fotbalisté Plzně přivítají na úvod jara ve Štruncových sadech České Budějovice. Oba týmy se nacházejí ve zcela opačných situacích a zatímco Viktoriáni budou bojovat o titul, tak Jihočeši o své setrvání v lize.

Veškeré předpoklady navíc jednoznačně hovoří pro vedoucí tým tabulky Plzeň, která s Českými Budějovicemi neprohrála doma od května roku 2004. Na poslední vzájemný duel budou chtít navíc českobudějovičtí fotbalisté zapomenout, neboť Viktoria zvítězila vysoko 4:0 a to i přesto, že si v té době procházela výsledkovou krizí.

Tip FotbalPortal.cz: 3:1


Sparta Praha - Příbram

Všechny zápasy krom jednoho se odehrají v probíhajícím víkendu. Výjimkou bude pouze zápas Sparty s Příbramí, který je plánován na pondělní podvečer. V tomto utkání je favorit více než jasný a není pochyb, že jím bude Sparta, která se momentálně nachází s jednobodovou ztrátou na druhém místě.

Letenský celek, který v zimním přestupovém období vehementně posiloval, a naposledy přivedl například Václava Kadlece, bude chtít před domácími fanoušky vyhrát a minimálně držet krok s vedoucí Plzní.

Ve prospěch Sparty hovoří i veškeré předpoklady. Ta Příbram porazila čtyřikrát z posledních pěti zápasů, přičemž hned tři z nich se odehrály v podzimní části. V ligovém střetnutí dokázal pražský tým zvítězit a po pohárovém dvojzápase se také radoval z postupu. Nejprve sice s Příbramí pouze remizoval, ovšem v odvetě jí porazil jednoznačně 3:1.

Tip FotbalPortal.cz: 3:2


Kompletní program 17. kola Synot ligy:

Pátek 20. 2. 2015
Slovácko - Jablonec (20:15)

Sobota 21. 2. 2015
Bohemians 1905 - Jihlava (17:00)
Brno - Dukla Praha (17:00)
Mladá Boleslav - Hradec Králové (17:00)
Teplice - Baník Ostrava (17:00)
Liberec - Slavia Praha (17:00)
Plzeň - České Budějovice (20:15)

Pondělí 23. 2. 2015
Sparta Praha - Příbram (18:00)

Kam dál?

Josef Hladík / fotbalportal.cz

Nejnovější články