Zpět na » Synot liga » Jaromír Blažek se loučí se Spartou

Synot liga - Jaromír Blažek se loučí se Spartou

0

Líbilo se

03.05. - Na dnešní mimořádné tiskové konferenci s brankářem Jaromírem Blažkem, který přestupuje do Norimberku, zavtipkoval Pavel Horváth. "Mě by zajímalo, jak bude vypadat loučení s mužstvem," řekl sedíce mezi novináři. Blažka to očividně pobavilo, stejně jako ostatní přítomné v sále.

"V posledních dvou letech jsem se už smiřoval s tím, že už to dochytám v české lize. Ale teď na jaře to začalo vypadat nadějně. Věřil jsem, že bych se ven mohl dostat," doufal Blažek v zahraniční angažmá. Tomu byl velmi blízko před pěti lety, ovšem jeho přestup do Ĺ trasburgu nakonec nevyšel kvůli tomu, že v klubu zůstal argentinský brabkář Chilavert. "Před pěti lety už jsem byl ve Ĺ trasburku, ale nakonec to nevyšlo. Vrátil jsem se na Spartu, ale tady se se mnou moc nepočítalo. Kdybych v tu chvíli dostal jinou nabídku, tak bych šel," zavzpomínal na zmíněnou situaci Blažek.

Poté se naskytla ještě jedna další příležitost přestoupit do zahraničí. "To bylo nedávno, před dvěma lety. Chtěl mě Mönchengladbach, byl jsem hodně blízko, ale na Spartě se zrovna změnil majitel. Takže zase nic," mrzí brankáře. Druhý možný přestup ztroskotal na tom, že ho letenský klub odmítl prodat. Nyní k přestupu Sparta svolila, ovšem do poslední doby o Blažek nevěděl jak se jeho dosavadní zaměstnavatel rozhodne. "Jednání trvala dlouho, byl jsem v nejistotě. Rozhodlo se až minulý týden po derby," říká. Ovšem to, že by vůči němu mělo mít klubové vedení nějaký morální dluh za to, že ho nepustilo do Mönchengladbachu si nemyslí.

Za Spartu chytal s roční přestávkou strávenou na hostování v Příbrami šest let, co pro něho bylo nejlepším obdobím? "Hned první titul a asi rok za trenéra Kotrby. Dostali jsme se do osmifinále Ligy mistrů a pak na jaře 2004 hráli parádní zápasy s AC Milán," říká bez většího váhání Blažek. Ten také ve Spartě coby první brankář získal tři ligové tituly. "Doufám, že budou čtyři. A ten poslední bude nejtěžší," přeje si brankář letenského týmu další vítězství v lize.

Naopak zatímco nejlepším obdobím bylo období za trenéra Kotrby, nejhorším bylo podle Blažka druhé období trenéra Hřebíka, ač přímo jeho jméno v souvislosti s nejhorším zážitkem nevyslovil. "Souvisí to s jedním jménem, ale víc neřeknu," řekl pouze.

Co bude Blažkovi připomínat v Německu jeho dosavadní působiště? "Určitě dres, to mi bude stačit," odpovídá skromně.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články