Zpět na » Synot liga » Na jaře čeká Duklu boj, tuší Kozel a chce lepší produktivitu

Synot liga - Na jaře čeká Duklu boj, tuší Kozel a chce lepší produktivitu

Na jaře čeká Duklu boj, tuší Kozel a chce lepší produktivitu © fkdukla.cz - Luboš Kozel

0

Líbilo se

02.12. - V předchozích třech prvoligových sezonách skončila Dukla vždy v horní polovině tabulky, trenér Luboš Kozel ale po letošním podzimu tuší, že aktuálně devátý tým fotbalové ligy čeká v jarní části velký boj, pokud to bude chtít zopakovat. Kouč Pražanů chce od svých fotbalistů vyšší produktivitu a zlepšení čeká hlavně u křídelních hráčů. Na tomto postu by prý Dukla potřebovala během pauzy nejvíce posílit.

"Je to určitě horší než loňský podzim, ten byl s 27 body výjimečný. Našich 20 bodů bychom ale možná před sezonou brali, protože to mužstvo je nové," řekl po sobotním domácím zápase s Mladou Boleslaví (0:2) Kozel. "Ale zvládli jsme střed podzimu a na těch 20 bodů jsme se dostali před posledními dvěma utkáními. S nimi spokojený nejsem, protože obě byla na to, abychom v nich bodovali, a to se nám nepodařilo," připomněl třiačtyřicetiletý kouč nezdary v Teplicích (0:1) a s Mladou Boleslaví.

Duklu, kterou v létě opustil kanonýr Zbyněk Pospěch, trápila prakticky po celý podzim špatná koncovka, s 18 vstřelenými góly bylo dejvické mužstvo šesté nejhorší. "Problémy s produktivitou a efektivitou nás provázejí delší dobu. Například s Mladou Boleslaví jsme měli za stavu 0:1 tři ´gólovky´, ale bohužel jsme ty šance neproměnili," litoval Kozel.

Jeho svěřenci mají po 16 kolech ve vyrovnané tabulce jen pětibodový náskok na předposlední Liberec. "Mužstva dole body dělají, takže odstup třeba od 15. místa není zas tak velký. Prostě to bude na jaře boj," tuší Kozel. "Máme (v tabulce pravdy) minus sedm, to není nic příjemného. Hrajeme na jaře osmkrát venku, takže musíme zvýšit produktivitu a přivézt body odněkud z venku," přidal bývalý reprezentační obránce.

Největší mezery vidí u křídelních hráčů. "Samozřejmě si to rozebereme, nechtěl bych dělat nějaké unáhlené závěry, ale efektivita našich křídel je prostě slabá. Máme čtyři křídla a nejvíc gólů má Michal Krmenčík (3), který je ještě spíš ´hroťák´ než křídlo. Takže nejvíc musíme posílit na těchto pozicích. Uvidíme, jaké jsou naše možnosti, ale samozřejmě musíme pracovat i s tím, co máme," doplnil Kozel.

Právě jeden z křídelních hráčů Španěl Néstor Albiach zřejmě bude Dukle opět delší dobu chybět. "Zranil se v Teplicích, podstoupil jedno vyšetření v úterý, další v pátek. Vypadá to spíš na delší pauzu, je možné, že má přetržený zkřížený vaz na druhém koleně," přiblížil Kozel.

Duklu na podzim gólově táhl především Francouz Jean-David Beauguel, který přišel v létě po vypršení smlouvy v nizozemském Waalwijku a vstřelil sedm branek. "Pohybová a kondiční úroveň, technická zdatnost, výběr místa v šestnáctce i jeho somatotyp ho předurčují k tomu, aby byl pořád nebezpečný. Takže určitě je tam velký potenciál," řekl už dříve o dvaadvacetiletém útočníkovi Kozel. "Pořád si ale myslím, že takticky může být ještě lepší. Zbytečně sbíhá třeba do prostoru, kde je to spíš na škodu než k užitku," dodal trenér sedmého týmu minulé sezony.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články