Zpět na » Synot liga » Sparta zavítá na Bazaly

Synot liga - Sparta zavítá na Bazaly

0

Líbilo se

28.04. - Po vítězství v derby na Slavií 1:0 zajíždí současný ligový lídr z Letné na ostravské Bazaly, kde se utká s Baníkem Ostrava.

Očekávání v obou táborech jsou veliká. Na začátku jarní části totiž Sparta nehrála v ideální formě, v o něco lepší formě je v dosavadní jarní části Baník, který získal na jaře o dva body více než jeho pondělní soupeř. Souboje obou týmů jsou především pro ostravské fanoušky velmi vyhecované a dá se očekávat, že nejinak tomu bude i letos.

„Chystáme se na zápas úplně normálně, i když je to zápas atraktivní pro diváky i pro nás. Sparta vede tabulku, o to je pro nás vítězství větší motivací. Byl bych rád, pokud by nám fanoušci pomohli, protože i při derby bylo znát, jak důležitá kulisa je. Zápas nebyl až tak pohledný, přesto utkání mělo díky fanouškům ohromný náboj," řekl k zápasu Karel Večeřa, trenér fotbalistů Ostravy, kteří se v současné době nacházejí na celkem přívětivém šestém místě.

Ostravě bude chybět obránce Aleš Neuwirth, přesto ale trenér Večera věří, že po čtyřech letech dokáže Baník konečně zase v domácím prostředí Spartu porazit. „Utkání nemá vyloženého favorita. Máme na to, abychom soupeře zdolali," tvrdil Karel Večeřa a dodal, že na podzimní debakl 0:3 na Letné už nemyslí: „To je dávno, změnily se týmy a je i jiné rozpoložení hráčů. Spíše si promítneme nějaké šoty z pražského derby," říká Večeřa.

Večeřa také věří, že domácí tým podpoří fanoušci. „Mohou být naším dvanáctým třináctým hráčem. I fandové snad pochopí, že každému hráči se v utkání vše nepovede. Řada kluků před vysokou návštěvou bude hrát třeba vůbec poprvé v životě," říká.

Uspět proti Ostravě bude chtít kapitán letenského celku Tomáš Řepka, který Baníkem prošel. "Potvrdit výsledek z derby, tedy zisk tří bodů, to je pro nás nesmírně důležité. Do Ostravy jedeme o den dřív, už v neděli odpoledne. Slušná návštěva v Ostravě, která se očekává, přinese zápasu atraktivnost. Utkání byla vždycky s Baníkem napínavá a zajímavá," souhlasí Řepka s názorem, že zápas s Baníkem bude pěkný, proto ho také vysílá Česká televize na svém druhém kanále.

Po zápase ve Zlíně, který sparťané prohráli, nastalo v týmu zostření režimu. Po vyhraném derby se však režim opět utlumil do normálu, což pro klubové stránky Ostravy potvrzuje i kapitán Sparty Řepka. "A jaký byl uplynulý tréninkový týden na Letné? Pro nás dobrý, pohodový a zároveň plný práce. Naše nálada je bojovná. Averze Baníku a Sparty je silná, tradiční. Bude to trochu těžké, co se týká atmosféry. Znám to, vždyť jsem v Baníku působil. Už cítím napětí. Bude to vypjaté utkání. Cíl Sparty je jasný. Chceme ten ligový zápas vyhrát."

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz/sparta.cz, fcb.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články