Zpět na » Synot liga » Los poháru ČMFS: Sparta jede do Zlína

Synot liga - Los poháru ČMFS: Sparta jede do Zlína

0

Líbilo se

27.04. - Vedoucí celek tabulky Spartu Praha čeká těžký boj o obhajobu loňského triumfu v poháru ČMFS. Semifinále sice bude hrát na Letné, ale na té Zlínské, kde se Pražanům tradičně nedaří. V druhém semifinále pak Jablonec přivítá České Budějovice.

Zatímco Sparta má účast v pohárové Evropě v příštím roce téměř jistou, mužstva Zlína, Jablonce a Českých Budějovic se do poháru UEFA mohou dostat už jen přes národní pohár.

První semifinálová dvojice je Zlín - Sparta. Je pochopitelné, že z tábora Zlína číší spokojenost, sparťané nadšení nejsou. Pražský celek zvítězil ve Zlíně naposledy před dvanácti lety. Nedávno zde Sparta prohrála 2:0. Pražané můžou tedy zmírnit nepříjemnou bilanci ze Zlína. Prezident klubu Jozef Chovanec s losem spokojený není, ale věří, že se Sparta přes nevyzpytatelného moravského soupeře dostaně opět do finále, kde minulý rok zdolala ostravský Baník.

Zlínský trenér Pavel Hoftych se nechal slyšet, že hlavním úkolem je záchrana v lize a pohár odsunuje na druhou kolej. Je však jasné, že Zlín bude chtít Spartu vyřadit.

Druhé semifinálové klání se odehraje v Jablonci. Jablonec i České Budějovice si věří. Ředitel Jablonce Petr Flodrman ví, že jediná cesta do Evropy je přes pohár a prohlásil, že podle toho bude probíhat příprava na toto důležité střetnutí. Trenér Budějovic František Cipro je s losem spokojen a myslí si, že jeho tým má na to, aby na jablonecké Střelnici vybojoval postup do finále.

Semifinálové duely se odehrají 16 a 17.5. od 17:15, finále je pak na programu 24.5. ve stejný čas jako semifinále. Vítez si zajistí účast v 2. předkole poháru UEFA.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články