Zpět na » Synot liga » Kotrba a Ščasný nesmějí jeden zápas koučovat

Synot liga - Kotrba a Ščasný nesmějí jeden zápas koučovat

0

Líbilo se

26.04. - Díky dnešnímu rozhodnutí disciplinární komise budou v příštích zápasech oslabené týmy Příbrami a Mostu o své hlavní trenéry, kteří mají zákaz při nejbližším jednom zápase koučovat z lavičky své svěřence.

Během zápasu se nesmějí objevit v ohraničeném protoru hřiště, zápas smějí sleodvat pouze z tribuny. Trenér Marily Jiří Kotrba byl potrestán za to, že podle zápisu a zorávy delegáta vystartoval po zápase v Teplicích k trenérovi Adámkovi se slovy "Doufám pane Adámek, že vám to sečtou jako tomu našemu Patákovi. O to já se postarám." Podle jeho dnešní výpovědi však nebyla uvedena celá citace. "Chybí tam konec druhé věty - že se o to postarám hned po utkání v České televizi, jenže ta mi slovo nedala," řekl dnes před komisí.

Trenér Mostu Zdeněk Ĺ časný byl potrestán ze své nevhodné chování v Ostravě, kde vstoupil na trávník a rozčiloval se na rozhodčího Kociána kvůli tomu, že neuznal branku Mostu. "Jak ty můžeš pískat ligu. Kazíš fotbal, kdo se na to má dívat," křičel tehdy Ĺ časný. Toho musela od rozhodčího Kociána dokonce oddělovat pořadatelská služba. "Skoro to vypadá, jako bych měl boxerské rukavice a to je nesmysl. Rozhodně ale nejsem hrdý na to, že tu před vámi sedím," řekl Ĺ časný disciplinárce.

Oba trenéři rozhodnutí přijali bez větších emocí. "Rozhodnutí disciplinární komise respektuji, ale vnitřně to cítím trochu jinak," řekl Kotrba a jeho kolega Ĺ časný dodal, že mu ani nic jiného než rozhodnutí respektovat nezbývá. "Proto to nemá cenu komentovat," řekl Ĺ časný.

Ten se dnes pozastavil ale také mimo jiné nad tím, že se trenéři nesmějí vyjadřovat k rozhodčím. "Když to bude slušnou formou, tak proč bychom nemohli. Takhle jsme fackovací panáci, do nichž se každý trefuje, ale nemůžeme se bránit. Považuji třeba za nedůstojné, že delegát přijde na tiskovku, aby slyšel komentář trenérů," napadl Ĺ časný verbálně rozhodnutí ligového pléna z minulého týdne. Poté však byl předsedou disciplinírní komise Alexandrem Károlyim upozorněn, že toto není předmětem jednání.

Károlyi také poto novinářům vysvětlil, proč komise dospěla k dnešnímu trestu. "K pokutě jsme nesáhli. V obou případech se sice jednalo o porušení norem, ale bez vulgárních výroků vůči rozhodčím," řekl.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články