Zpět na » Synot liga » Musíme být naštvaní sami na sebe, bod je málo, soudí Švenger

Synot liga - Musíme být naštvaní sami na sebe, bod je málo, soudí Švenger

Musíme být naštvaní sami na sebe, bod je málo, soudí Švenger © bohemians.cz - Milan Švenger

0

Líbilo se

11.11. - Prakticky celou dobu mohl být v klidu a pozorovat marné snažení spoluhráčů vymyslet kloudnou akci. Brno bylo stejně tak špatné. V 82. minutě ale brankáři vršovických Bohemians Milanu Švengerovi zatrnulo. Střídající Slančík byl na hřišti jen pár vteřin, i tak se ocitl v jediné nebezpečné příležitosti celého utkání. Kdyby se trefil, odvážela by si Zbrojovka z Ďolíčku místo jednoho bodu tři.

"Nejdůležitější je, aby se brankář udržoval v permanenci. Do té doby jsem řešil jen centry a malé domů. A pak přišel nejdůležitější zákrok zápasu," hodnotil Švenger situaci, při které zatrnulo nejen jemu a Bohemce, ale také všem zelenobílým fanouškům.

Klokani totiž před více než čtyřtisícovou návštěvou nepředvedli vůbec nic. Dělali chyby, lehce ztráceli míč, a hlavně ani jednou nevystřelili na branku. "Musíme být naštvaní sami na sebe, takové zápasy musíme vyhrávat," zlobil se gólman.

Zažil jste v kariéře zápas, kdy vám jeden zákrok stačil k čistému kontu?

Určitě. Chytal jsem ve Spartě, kde byl průběh utkání podobný. Řešil jsem třeba jeden nebo dva zákroky. Není to nic neobvyklého.

Bohemka v Ďolíčku odehrála skvělé zápasy, například ten se Slavií. Co se stalo, že vám to teď nejde?

Neřekl bych, že se něco stalo. Takový je fotbal, nějak se vyvíjí. Začátek jsme měli horší, poté jsme udělali body a teď je potřeba si vyhodnotit, proč to tak je. My hráči to nevidíme, od toho máme videa a další věci, podle nichž si musíme říct, jak se situace má.

Samotné utkání příliš šancí nebo pohledných akcí nenabídlo. Dalo by se říct, že šlo spíše o boj než o fotbal?

Myslím, že pohled na fotbal dnes nebyl pěkný. Ale nám ze zápasu jednoznačně chybí tři body, jeden je pro nás málo. Podle mého byli nejlepším hráčem výteční fanoušci, jelikož udělali kulisu a vlastně celý dnešní fotbal.

Na druhou stranu na konci pískali. Nemáte jim to za zlé?

Určitě ne. Samozřejmě to pro hráče není příjemné, ale musíme být soudní a nenechat se jenom chválit, ale říci si i špatné věci.

Nezvítězili jste už čtyřikrát po sobě, v příštím kole navíc jedete do Plzně. Jak těžké bude v tomto stavu utkání s lídrem?

Bude to stejně těžké jako každý jiný zápas. Plzeň patří ke špičce ligy, ale v dnešní době je jedno, kam se jede. Čekají nás ještě dva zápasy a musíme v nich bodovat.

Když se to vezme pozitivně, ukončili jste sérii porážek. Může alespoň to být pro tým vzpruha?

Já bych neřekl, že je to vzpruha. Ano, jedna špatná série skončila, ale pořád nám z dnešního zápasu chybí dva body. Jeden je málo.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články