Zpět na » Synot liga » Preview 30. ligového kola

Synot liga - Preview 30. ligového kola

0

Líbilo se

26.05. - V posledním ligovém kole půjde ještě o mnoho: stále není rozhodnuto o mistrovi ligy ani o českých reprezentantech v příštím ročníku evropských pohárů. ONLINE budeme sledovat šlágr kola Boleslav - Liberec.

Teplice - Ostrava
Oba týmy mají ve svých řadách skvělé útočníky, domácí Edin Džeko proti hostujícímu Davidovi Střihavkovi. Oba týmy mají ambice hrát ve vyšších patrech tabulky a oba by měli jít za vítězstvím. K vidění by měl být pohledný fotbal okořeněný parádičkami na jedné straně z kopačky Verbíře, na straně druhé z kopačky Lukeše.
Tip: 0

Budějovice - Slavia

Slavie se vrátila díky minulému kolu do boje o druhé předkolo Ligy mistrů a pokud chce bojovat až do konce, musí v Budějovicích bezpodmíněčně vyhrát. Tím si i zajistí minimálně první kolo Poháru UEFA (do třetí předkola jde poražený finalista domácího poháru Jablonec) a vyhne se tak ostudě, kdy by poprvé v samostatné české lize nehrála byť ani předkolo LM ani Poháru UEFA.
Tip: 2

Mladá Boleslav - Liberec

Průběžně druhý tým ligové tabulky Slovan Liberec zavítá na hřiště Boleslavi, která se díky nečekané remíze v minulém kole na hřišti Mostu propadla na čtvrtou příčku. Pokud se chtějí probojovat boleslavští do pohárové Evropy, musí vyhrát, čímž si zajistí účast v prvním kole Poháru UEFA bez ohledu na výsledek zápasu Budějovice - Slavie. Naopak Liberec stále ještě živí naděje na obhajobu titulu, ovšem v tom případě musí získat více bodů než Sparta, ani výhra nad Boleslaví mu tedy definitivu obhajoby nepřinese.
Tip: 1

Zlín - Olomouc

Ani jeden tým v minulém kole nevyhrál, Zlín prohrál na Strahově se Slavií trochu smolně 1:2, Olomouc na domácím Andrově stadionu se Spartou zaslouženě 0:2. Přesto se oba týmy zachránily a hráči, trenéři i fanoušci obou týmů si mohou oddychnout. Hrát by se tak měl bezstarostný fotbal, ovšem přeci jen lépe se sezonou se rozloučí domácí fotbalisté.
Tip: 1

Příbram - Brno

Po prohře na Slovácku nejde Příbrami už o nic více než o čest a o to, rozloučit se s diváky a prvoligovou scénou co nejpřijatelnějším výsledkem. Naproti tomu hráči Brna ještě hrají o tučné prémie, které mají slíbené za 45 bodů. Na kontě mají před posledním kolem o dva body méně a pokud si nechtějí nechat bonus uniknout, musí jít od první do poslední minuty za vítězstvím. Otázkou je v jakém psychickém rozpoložení budou hráči Marily: budou odevzdaným soupeřem Brna nebo se budou rvát o poslední prvoligové body?
Tip: 2

Jablonec - Slovácko

Poslední Slovácko v minulém kole porazilo v domácím prostředí Příbram a stálo ji tak s sebou do nižší ligové soutěže, Jablonci již také o nic nejde, dávno je již zachráněný a k pohárovým příčkám má hodně daleko, byť si je zajistil jiným způsobem než přes ligové umístění. Navíc ve čtvrtek hrál se Spartou finále domácího poháru, které prohrál a po prohraném zápase se síly nabírají hůře než po vyhraném, takže hráči Jablonce budou spíše unavenější než jejich kolegové z Hradiště. V posledním zápase tak může dojít k překvapení a Slovácko vyhraje podruhé v ročníku na hřišti soupeře, celkově však teprve počtrvté.
Tip: 2

Sparta - Most

Největší aspirant na titul pražská Sparta přivítá před vyprodaným letenským stadionem remízového krále Most. Očekávat se dá fotbal plný nepřeností pramenících z nervozity: na jedné straně způsobené bezpodmíněčnou nutností vyhrát, na druhé straně z toho že většina hráčů před vyprodaným stadionem pro dvacet tisíc diváků ještě nehrála. Pokud nebude v zápase nějaká neočekávaná situace a pokud bude stav na stadionu Mladé Boleslavi vůči Spartě příznivý, to znamení že Liberec bude prohrát, dá se očekávat vcelku bez větších problémů v zápase Sparta-Most remíza.
Tip: 0

Kladno - Plzeň

Překvapení sezóny Plzeň přivítá na stadionu Františka Kloze domácí Kladno, které se díky domácí remíze v předminulém kole s Mostem 2:2 zachránilo. Očekávat se dá tedy bezstarostný útočný fotbal na obou stranách, ovšem s více šancemi pro plzeňské borce.
Tip: 2

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články