Zpět na » Synot liga » Změní Ivana v létě dres?

Synot liga - Změní Ivana v létě dres?

0

Líbilo se

25.05. - Milan Ivana, král ligových střelců české nejvyšší soutěže ročníku 2005/2006 v letním přestupovém období změní velmi pravděpodobně dres. Jak to vypadá s jeho případným odchodem?

"Osobně si myslím, že po této sezoně odejdu, otázkou je však kam. I klub má iniciativu mě prodat, tak jako ještě Drobisze či Inemana. Na první místo stavím zahraničí, chci vyzkoušet novou ligu," říká sympatický útočník. "Potřebuju změnu, novou motivaci. Chci hrát fotbal pro radost a pro lidi a dosáhnout v něm té nejvyšší mety. Sám jsem pociťoval, že ve Slovácku stagnuju, neposouvám se výše. Potřebuji okolo sebe hráče, kteří budou o třídu lepší, potřebuju se stále zlepšovat," doplňuje Ivana.

"V každém případě jsem vděčný za každou nabídku. Ve Slavii je můj oblíbený trenér Jarolím, který mi v časech mého příchodu do Synotu velmi pomohl a posunul mě výše. Určitě to nevylučuji. Vše ukáže čas," říká Ivana ke svému možnému přestupu do Prahy. Pokud by zůstal v české lize a ozvaly se mu přední kluby včetně Slavie, má jasno. "Je pravděpodobné, že kvůli trenérovi Jarolímovi bych do Slavie přišel."

V zimním přestupovém období odhadoval šéf Slovácka Jan Řezník cenu svého útočného klenotu na více než deset milionů korun, Ivana byl úřadující král ligových střelců - a přesto ho Slovácko nedokázalo prodat. V zimě končí slovenskému útočníkovi v Hradišti smlouva, ovšem jeho cena příliš neklesla.

"Je to otázka nabídky a poptávky, je těžké teď předjímat. Tady určité nabídky máme, nebudu se pouštět do spekulací kolik bychom za něj mohli dostat či nemohli dostat," řekl FotbalPortalu sportovní ředitel Slovácka Lubomír Blaha. "Je samozřejmě lepší když má o něj zájem více klubů, protože potom se dá o té ceně diskutovat. Rozhodně si nemyslím, že ta jeho cena dnes je nějak příliš vzdálená té, o které jsme uvažovali v zimě," doplňuje Blaha.

O Ivanu mají zájem čtyři ligy. "Jedná se o přední kluby z naší fotbalové ligy, ale nechci být kontréktní protože se čeká až skončí soutěž," upřesňuje Blaha. "Všichni víme které jsou přední kluby české fotbalové ligy," doplňuje. "Je tam i jedna nabídka ze zahraničí," říká.

V zákulisí se tvrdí o Slavii že má o Ivanu stále zájem. "Nechtěl bych zabíhat až do takových podrobností, protože bych mohl znevýhodnit ty ostatní zájemce. Jsou to přední celky první fotbalové ligy, to znamená že já tu špičku hodnotím na takových pět mužstev. Z nich mají tři zájem," tvrdí sportovní ředitel Slovácka.

Shrnuto: o Ivanu se zajímají v současné době tři přední české kluby (podle informací ze zákulisí se jedná o Slavii, Boleslav a Teplice) a jeden klub ze zahraničí. Pokud nevyjde přestup Milana Ivany do zahraničí, což je celkem reálné, dá se očekávat že ho Slovácko prodá v rámci české ligy, aby za něho utržilo alespoň nějaké peníze, protože v zimě mu končí v Hradišti smlouva. Z českých klubů by měla být favoritem Slavie, do které by šel rád kvůli trenérovi Jarolímovi i sám hráč.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články