Zpět na » Synot liga » Koubek končí jako trenér Kladna

Synot liga - Koubek končí jako trenér Kladna

0

Líbilo se

24.05. - Kladenský trenér Miroslav Koubek po sezóně opustí trenérskou lavičku, v týmu však možná bude působit i nadále, ovšem v jiné funkci.

„Jsem na rozhraní. Cítím, že pokračovat ve stávající pozici by nebylo správné. Pokud u týmu zůstanu, určitě ne ve stojné roli jako dosud. Předal jsem hráčům, co předat šlo. Cítím, že nadešel čas inovace a čas pro nové impulsy," uvedl pro klubové stránky trenér Koubek. Ten v klubu působil od července 2002 a loni pomohl týmu zpátky do první ligy. Po šestatřiceti letech. V nejvyšší soutěži trénoval kromě Kladna také tým Plzně na přelomu milénia, celkem otrénoval 48 zápasů s bilancí deseti vítězství, čtvrnácti remíz a čtyřiadvaceti porážek.

Z klubu však nemusí odejít a nejspíše ani neodejde. "Dostal jsem jednu zahraniční nabídku. Ale na můj vkus šlo o příliš východní destinaci," říká Koubek. „Líbila by se mi pozice v anglickém stylu. Přece se nevylučuje, aby u týmu byli dva hlavní trenéři," uvažuje o možné variantě Koubek.

V podobné situaci byl před lety Liberec, jenž vsadil na úlohu dvou rovnocenných trenérů Ĺ korpila a Csaplára. „Mám představu, kdo by po mém boku mohl být," říká Koubek. Jméno však dnes ještě prozradit nechce. „Ještě musíme vše důkladně probrat. Nejen s daným člověkem, ale i s vedením, které musí vše odsouhlasit," říká.

Vedení klubu takové řešení potvrzuje za jedno z možných. "Ale není jediné. Trenér Koubek může pokračovat, ovšem také nemusí. Záleží samozřejmě i na dohodě s člověkem, který bude u týmu jako hlavní trenér," uvedl pro klubové stránky Aleš Pangrác, předseda klubového vedení.

S klubem se však dnes rozloučil sportovní manažer Tomáš Čuřín. Skončila mu smlouva a novou jsme neuzavřeli," sdělil Pangrác.

Jasno bude nejpozději v pondělí po posledním utkání sezóny. Hned druhý den po duelu 30. kola s Plzní se mužstvo rozejde na dovolenou.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články