Zpět na » Synot liga » Ligovým fotbalistou srpna je slávista Škoda, koučem Beránek

Ligovým fotbalistou srpna je slávista Škoda, koučem Beránek

Ligovým fotbalistou srpna je slávista Škoda, koučem Beránek © slavia.cz - Miroslav Beránek

0

Líbilo se

11.09. - Útočník pražské Slavie Milan Škoda se stal srpnovým vítězem ankety o nejlepšího ligového hráče měsíce, kterou pořádá Ligová fotbalová asociace. Úspěch červenobílých v hlasování fanoušků stvrdil Miroslav Beránek triumfem mezi trenéry.

Osmadvacetiletý Škoda, lídr ligové tabulky střelců, získal 2876 hlasů a přibližně o 500 hlasů porazil útočníka Slovácka Libora Doška. Třetí skončil reprezentační záložník Václav Pilař z Plzně. Škoda, který ještě v minulé sezoně nastupoval jako stoper, dal v srpnu pět ze svých šesti ligových branek a pomohl Pražanům k aktuálnímu druhému místu v tabulce.

"Je to ocenění spíš pro celý mančaft než jen pro mě, protože se nám docela dařilo. Já jsem zúročil úsilí celého týmu a dával góly, za což jsou důležité body, ale kluci mi ty šance zase připravili. Bez nich bych to nedokázal," uvedl v tiskové zprávě Škoda, který kvůli zranění nedohrál poslední ligový duel v Mladé Boleslavi.

Slavia stejně jako v prvním díle ankety předloni v září vyhrála v obou kategoriích. Tehdy uspěli stoper Martin Latka a kouč Petr Rada, nyní se ke Škodovi přidal trenér Beránek. Vršovičtí se po jeho příchodu nečekaně rychle zvedli a dávají zapomenout na neúspěšné minulé sezony.

Beránek získal dokonce ještě víc hlasů než Škoda a porazil druhého Svatopluka Habance ze Slovácka a třetího Luboše Kozla z Dukly. "Moc mě to těší. Jsem rád, že tak jako přesvědčujeme k naší společné cestě hráče, se nám podařilo zmobilizovat i slávistické příznivce," uvedl Beránek.

Hráč měsíce: 1. Milan Škoda (Slavia) 2876 hlasů, 2. Došek (Slovácko) 2364, 3. Pilař (Plzeň) 2255
Trenér měsíce: 1. Beránek (Slavia) 2959, 2. Habanec (Slovácko) 2346, 3. Kozel (Dukla) 2169

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články