Zpět na » Synot liga » Slávistický lazeret na Žižkově sestřelili fotbalisté spojovaní s vršovickým celkem

Slávistický lazeret na Žižkově sestřelili fotbalisté spojovaní s vršovickým celkem

Slávistický lazeret na Žižkově sestřelili fotbalisté spojovaní s vršovickým celkem © fkvz.cz - Utkání Žižkov - Slavia

0

Líbilo se

04.09. - Nejen reprezentační tým včera zakusil trpkost prohraného zápasu. Ještě před začátkem utkání mezi Českem a Spojenými státy se hrál na Žižkově pohárový duel tamní Viktorie se Slavií. Druhý tým SYNOT ligy na svého soupeře překvapivě nestačil. Na výsledku 2:1 se navíc podíleli hráči spojovaní s vršovickým celkem.

Josef Bazal patřil už v předešlém pohárovém kole k nejviditelnějším na hřišti a svou aktivitou zastiňoval i většinu hráčů prvoligové Jihlavy. Tehdy se mu gól dát ještě nepodařilo, o to více pak potěšil ten, jenž vstřelil ve včerejším duelu se Slavií.

"Když to tak vezmu, tak proti Slavii jsem hrál poprvé v životě. Teď jsem ale na Žižkově a tady budu odvádět maximální práci," konstatuje kmenový hráč sešívaných, jenž ale momentálně hostuje pod vysílačem.

Nad jeho startem se přitom vznášel otazník, a kdyby si vedení sešívaných postavilo hlavu, autor vyrovnávací branky by mohl maximálně sedět na jedné ze slušně zaplněných tribun. Jenže červenobílí mají jinou strategii.

"Mladí jsou od toho, aby hráli. Chápu, že měl proti Slavii zvýšenou motivaci, my ale posíláme hráče na hostování, aby se vykopali," vysvětluje trenér Miroslav Beránek, kterému by se v současné situaci hodil téměř jakýkoli fotbalista.

Proti Žižkovu měl totiž k dispozici jen deset hráčů z A-mužstva. Zbytek léčil zranění nebo byl na reprezentačních srazech. Díky tomu dostala příležitost značná část fotbalistů z širšího kádru a juniorských výběrů.

"Ráno nám navíc onemocněl Latka, takže zůstalo devět lidí. Paradoxně Fialka, který přišel na poslední chvíli, patřil k našim nejlepším hráčům," upřesňuje Beránek, jehož ale výkon zbytku mužstva rozhodně nepřesvědčil.

Slávisté sice vedli po Pitákově proměněné penaltě, jenže ještě do poločasu srovnal Bazal a v devadesáté minutě přišla osudová rána. Na svědomí ji měl další muž, jehož jméno bylo se sešívaným dresem v minulosti spojováno.

"Při mém gólu to bezvadně udělal David Podzimek. Já potom chtěl pohybem trochu rozhodit jejich brankáře a míč jsem poslal na přední tyč," popisuje Radek Voltr, který měl do Slavie namířeno v zimě, jenže jeho přestup ztroskotal na nevoli nového vedení sešívaných v pozadí s tajemným ruským investorem.

Viktorii tak nyní čekají nejen boje ve Fotbalové národní lize, kterou mimochodem s deseti body vede o skóre před Opavou a Třincem, ale také čtvrté kolo domácího Poháru FAČR. V něm narazí na další prvoligový celek, a to Mladou Boleslav, která po výhře 1:0 postoupila přes Štěchovice.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / FotbalPortal.cz

Noviny
Nejnovější články