Zpět na » Synot liga » Drama Gambrinus ligy: Kdo bude na vrcholu?

Synot liga - Drama Gambrinus ligy: Kdo bude na vrcholu?

0

Líbilo se

19.05. - Už jen dvě kola zbývají do konce Gambrinus ligy a ve hře jsou ještě čtyři týmy, které mohou získat titul. To samostatná česká liga nepamatuje. Největší šance se dávají Spartě. Blízko k vytouženému prvenství jsou Liberec a Boleslav, Slavia Praha je čtvrtým vzadu.

Všechny čtyři týmy mají před sebou dvě utkání. Kdo má nejpřijatelnější los? Který z týmů je v nejlepší psychické pohodě? A kdo závěr ligy zvládne nejlépe? Na tuto otázku v současné době nejsme schopni odpovědět, ale pojďme si zmapovat šance jednotlivých týmů.

AC Sparta PrahaAC Sparta Praha, 56 bodů

Sparta Praha je první a dá se říci, že má nejpříjatelnější los. Nejprve jede do zachraňující se Olomouce, poté má doma průměrný Most. Ovšem Sparta podává nepřesvědčivé výkony a často nepotvrzuje roli favorita, jak bylo v minulých letech zvykem. Navíc na Spartu se chce každý vytáhnout a je tedy úplně jedno, že Most už na Letné nebude mít o co hrát.

Přesto mají Letenští jednu obrovskou výhodu. Když vyhrají obě dvě střetnutí, slaví titul a nemusí se ohlížet na soupeře. Unesou sparťané tlak?

Vzájemné zápasy: lepší se Slavií, vyrovnané s Boleslaví a Libercem

Ĺ ance na titul: 35%

FC Slovan LiberecFC Slovan Liberec, 55 bodů

Severočechy čekají dva nesmírně těžké zápasy. V 29. kole přijedou do Liberce fotbalisté Teplic a s němi je často těžké pořízení. Slovan bude hrát pod tlakem. Hrát roli může hrát i to, jak hráče Slovanu podrží fanoušci. Poslední kolo odehrají Liberečtí v Mladé Boleslavi, která také hraje o titul a bude to souboj na ostří nože.

Může se tak stát, že Liberec souboje zvládne. Ale není v žádném případě vyloučené, že se mu oba nevydaří. A klidně by se mohlo stát, že by Slovan mohl skončit až čtvrtý!

Vzájemné zápasy: vyrovnané se Spartou a Slavií, s Boleslaví bude ještě hrát

Ĺ ance na titul: 30%

FK Mladá BoleslavFK Mladá Boleslav, 54 bodů

Mladá Boleslav se pokusí zvítězit jak v Mostu, tak i doma s Liberecem. Fotbalisté Boleslavi mají dobrou aktuální formu, hrají pěkný fotbal a vypadají ze všech čtyř týmů v nejlepší psychické pohodě. V zápase proti Mostu jsou jasným favoritem a domácí utkání s Libercem je otevřené.

Boleslavští mluví o titulu opatrně a jak říkají, chtějí skončit "co nejvýše". Tak uvidíme.

Vzájemné zápasy: vyrovnané se Spartou, horší se Slavií, s Libercem bude ještě hrát

Ĺ ance na titul: 30%

SK Slavia PrahaSK Slavia Praha, 52 bodů

Pražskou Slavii čekájí v závěrečný bojích Zlín a České Budějovice. Slavia nedávno prodělala obrovskou krizi, kdy šestkrát za sebou nevyhrála a klesla až na čtvrtou pozici. Proto bojuje hlavně o lepší umístění, ale titul ještě může teoreticky získat. Musí se však spoléhat na obrovské zaváhání Sparty, Liberce a Boleslavi.

Ve Slavii už o nejvyšší příčce ani neuvažují, ale skončit na druhém místě by nemusel být až tak velký problém. Slávisté se však nemohou spoléhat na diváckou podporu.

Vzájemné zápasy: lepší s Boleslaví, horší se Spartou, vyrovnané Libercem

Ĺ ance na titul: 5%

Co rozhoduje v případě rovnosti týmů? V případě, že budou mít dva týmy stejně bodů, rozhodují nejprve vzájemné zápasy, poté skóre, větší počet vstřelených branek. Pokud tři a více týmů získá stejně bodů, udělá se minitabulka mezi těmito týmy, která rozhodne o nejlepším z nich. Dokonce ještě existuje možnost, že by se hrál dodatečný zápas o titul. Ta šance je ale mizivá.

Fotbaloví fanoušci v Česku se tak mají na co těšit. Doufejme však, že se nebude opakovat skandální závěr ligy z minulého ročníku. Vždyť letos je ligový ročník tak krásný!

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články