Zpět na » Synot liga » Stavba slávistického stadionu je prý v ohrožení

Synot liga - Stavba slávistického stadionu je prý v ohrožení

0

Líbilo se

16.05. - Podle dnešního vydání čtrnáctideníku Totalsport hrozí ohledně slávistického stadionu malér - vyschnutí toku přílivu financí výstavby.

"Financování vytoužené stavby podle zdrojů Totalsportu není ani zdaleka dořešeno a investorem a garantem miliardové investice je britská firma E Side Property Ltd., která má v Londýně jen poštovní schránku a takovou společnost si může každý založit doma z kanape v Čechách za jednu libru. Britský obchodní rejstřík píše: status neznámý," stojí doslova v časopise.

"Zpochybňování E Side Property Ltd. a financování výstavby vychází z autorovy neznalosti problematiky," nesouhlasí s článkem Alexandr Kliment, bývalý tiskový mluvčí Slavie a dnes mluvčí E Side Property Ltd, podle oficiálních dokumentů investora stavby. "Společnost má na starosti pouze výstavbu stadiónu. Sídlo má skutečně v Anglii a její organizační složka v České republice sídlí v Praze. Jedná se o standardní schéma. A tyto informace jsou veřejně dostupné v českém obchodním rejstříku nebo na našem webu," uvedl proč ČTK dnes Kliment.

"Není pravda, že náklady na výstavbu dosud na svých bedrech nese z větší části stavební společnost HOCHTIEF, která celý stadion financuje ze svého provozního úvěru," stojí v tiskové zprávě rozeslané společností Hochtief CZ. "Naše akciová společnost HOCHTIEF CZ, která je generálním dodavatelem uvedené stavby, není jejím investorem, pouze dodavatelem stavební části. Financování je skutečně odpovědností společnosti E SIDE Property Ltd. Dovolte, abych také připojila vyjádření, že práce pokračují od samého počátku podle předem přesně stanoveného harmonogramu, který je jednoznačně dodržován, "stojí dále v prohlášení společnosti.

Alexandr Kliment, tiskový mluvčí E Side Property Ltd, investora stavby slávistického stadionu

Stavba stadionu není podle vás vůbec finančně ohrožena?
Ne, není.

Myslíte si, že je stále reálný uváděný dokončený termín, tedy březen 2008?
Ano, není důvod si to nemyslet.

Kde si myslíte, že se berou tyto podle vás mylné informace, že je stavba špatně financována?
Pomluvy nejrůznějšího druhu k nám doléhají s poměrně pravidelnou frekvencí a asi je za tím závist. Občas se to objeví, ale psi štěkají a karavana jde dál.

Dá se podle vás proti tomu nějak bránit?
Lze se proti tomu bránit tak, že stadion dostavíme a začne se na něm hrát. Zatím jde stavba tak, jak jsme si přesně naplánovali.

Jak se proti pomluvám chcete konkrétně bránit?
Tak jak říkám, tím že dostavíme. Pokud však pomluvy překročí nějakou únosou mez, tak zvážíme i právní kroky.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články