Zpět na » Synot liga » Přihlášky do Intertoto Cupu podány

Synot liga - Přihlášky do Intertoto Cupu podány

0

Líbilo se

15.05. - Osm prvoligových klubů se přihlásilo do Intertoto Cupu. Ovšem pouze jeden z nich si ve třetí evropské soutěži skutečně zahraje.

Slovan Liberec, FK Mladá Boleslav, Slavia Praha, FK Teplice, Viktoria Plzeň, Baník Ostrava, 1. FC Brno a Tescoma Zlín. Tyto týmy se přihlásili, nejnaděnější pozici má aktuálně druhý tým ligové tabulky Liberec, naopak šance Zlína jsou takřka nulové.

Česko totiž bude mít stejně jako ostatní země pouze jediného zástupce. Tím se stane v konečné tabulce nejvýše postavený přihlášený tým, který se neprobojuje z ligy či z domácího poháru do Ligy mistrů, respektive Poháru UEFA. V tomto ohledu má nejlepší pozici aktuálně druhý tým ligové tabulky Slovan Liberec, který se s nejvyšší pravděpodobností probojuje do Ligy mistrů nebo Poháru UEFA a pokud ne, účast v Intertoto má jistou. Podobně je na tom Mladá Boleslav, která má dvě kola před koncem ligy náskok na průběžně čtvrtou Slavii dva body, přičemž udržení aktuální pozice by jí zaručovalo Pohár UEFA.

Čtvrtá Slavia by v případě vítězství Sparty ve finále domácího poháru hrála Intertoto byl letenský klub zároveň v ligové tabulce na třetí příčce, hrála by Slavia Pohár UEFA a Intertoto by tak zbyl na pátý celek ligové tabulky, kterým momentálně jsou Teplice.

Ve druhém předkole třetího evropského poháru se utká český zástupce 8. nebo 9. července s vítězem duelu týmů z Kazachstánu a Gruzie, pokud postoupí tak ve třetím předkole narazí na řecký klub. Po tomto zápase čeká vítěze již Pohár UEFA.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články